Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

Beatrix von Storch: Německo překoná Orwela a jak jsme na tom my?

Beatrix von Storch: Německo překoná Orwela a jak jsme na tom my?

V roce 1948, George Orwell vydal román „1984“ o temné budoucí vizi totalitního státu. I když v Německu je ještě demokracie, tak podle ministra spravedlnosti Heiko Maase je třeba chránit občanské svobody a to dohledem nad občany.

Beatrix von Storch, europoslankyně a předsedkyně AFD
25. července 2017 - 22:35

Ve svém slavném románu George Orwell popsal scénář pochmurné vize a to už téměř před 70 lety. Lidé jsou hlídáni téměř nepřetržitě, jejich mysl je kontrolována a stíhá je „Ministerstvo pravdy“.  

„My,“ říká Beatrix von Storch, europoslankyně a předsedkyně AFD, „žijeme  v demokracii, ale pod „ministrem pravdy ... Promiňte ... ministrem spravedlnosti  Maasem , který realitou dohnal Orwella v mnoha ohledech.“

Heiko Mass ve svém projevu plném nenávisti volal po řádu. Tzv. spolkovými trojskými koni mohou být občané on-line špehováni. Všechno, co bylo odesláno ze smartphonu si může stát „přečíst a uložit do paměti“. Ale jsou ještě závažnější věci. Dokonce i kamery a mikrofony lze ovládat a stát  může videa i rozhovory ukládat a úřadům budou dány k dispozici.


Nepopulární názory na zákon o sítích  mají být odstraněny z veřejné diskuse. Dokonce i OSN kritizovala tento návrh zákona za porušení mezinárodních lidských práv.

Ale Maasovi to stále nestačí.  Navíc bude ovládat i algoritmy vyhledávačů on-line  a bude bránit občany, aby se nesetkali  s nechtěnými informacemi během svého vyhledávání.

„Pro Heiko Maase je kompletní dohled nad občany na dosah. Stasi ta byla nedospělá. Musíme chránit naše občanská práva, bránit naši svobodu proti zásahům spolkového ministra, proti  sledování, jak se říká: Big Heiko tě sleduje, " dodává Beatrix von Storch.

Německý spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas ohrožuje sociální sítě hrozivými pokutami v případě, že nebudou blokovat takzvané "nenávistné články".

A jak již napsaly Prvnizpravy.cz v březnu tohoto roku Podle hlášky z našeho již klasického filmu : „Maminko a jsme zase o kousek dál, jsme před nimi!“ Ano my už máme svoje Centrum pro boj  s terorismem a hybridními hrozbami.

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)