Svátek má: Iva

Politika

Velikost textu:

Britský novinář: Už 70 let se USA snaží rozdělit Evropu a Rusko

Britský novinář: Už 70 let se USA snaží rozdělit Evropu a Rusko

Washington již od roku 1945 začal dělat všechno pro to, aby se zabránilo normálnímu dialogu a rozvoji vztahů mezi Evropou a Ruskem.

Tony Gosling, britský novinář
17. března 2015 - 01:14

Podle britského novináře Tonyho Goslinga si Evropa postupně začíná uvědomovat, že každá konfrontace a spor s Kremlem končí velmi špatně, především pro Evropany.

Tony Gosling, bývalý novinář BBC, zabývající se investigativní žurnalistikou, se domnívá, že nepokryté pokrytectví Západu vůči krizi v jihovýchodní Ukrajiny s přihlédnutím k hrubému porušení mezinárodního práva ze strany Spojených států a Evropy vůči Jugoslávii a Kosovu, nebo Šestidenní války v Izraeli, se stalo jeho zvykem. Řekl to televizi Press TV.

„Je ohromnou licoměrností, jak Západ aktivně podporuje Kyjev a snaží se zabránit tomu, aby obyvatelé východních oblastech země mohli vystoupit z Ukrajiny. Například v roce 1998, kdy se Kosovo, malá oblast v Jugoslávii, rozhodlo, že chce nezávislost na Jugoslávii. A co se stalo? Rozsáhlé intervence a bombardování NATO za účasti britských základen a amerických stíhaček," poznamenal novinář.

Tony Gosling rovněž připomněl, že na první pohled nikdo nevěřil v úspěch mírových rozhovorů v normandském formátu. „Víte, napočátku si mnozí nebyli jisti, že budou dodržovat a podobně. Nicméně, ony pomohly zachránit mnoho ukrajinských, kyjevských vojáků, keří byli obklíčeni Debalceve,"řekl.

Nevynechal ani „kachny“ ukrajinských novinářů o vině ruského systému protivzdušné obrany Buk na pádu  malajského boeingu letu MH17. Podle něj americký prezident Barack Obama již dostal zprávu vedení amerických výzvědných služeb o neúčasti ruské straně na tomto incidentu. Tony Gosling se už nediví politice Bílého domu a jeho touhy „démonizovat" obraz Ruska, a domnívá se, že američtí makléři působí takto dlouhou dobu, a v podstatě jsou všechny jejich akce zaměřeny na to, rozhádat mezi sebou dva geografické sousedy - Rusko a Evropu.

„Dozvěděl jsem se, že dokonce i američtí zpravodajští experti napsali dopis prezidentovi. V něm uvádějí, že neexistuje žádný důkaz, že za pádem malajského letadla na Ukrajině jsou Rusové, a to měla být hlavní příčin pro počáteční zavedení sankcí,“ řekl novinář.

Mårtensson: USA nepředložily žádné důkazy o ruské vině!

„To, co se nyní děje, je velmi snadné vysvětlit. Spojené státy se snaží tlačit na své kolegy v Evropě, aby přerušili vztahy s Ruskem. A tak se chovají již od roku 1945. Po celou tuto dobu Spojené státy prostřednictvím CIA zorganizovaly konference tzv. Bilderbergu. Ty bych velmi pozorně sledoval. Scházejí se v něm vysoce postavení úředníci z armádních kruhů, politici, bankéři a další. Hlavní myšlenkou svolání těchto konferencí je sloučit americkou politiku, americké peníze s evropskými," tvrdí Gosling.

Na závěr Gosling řekl, že je na čase, aby si Německo uvědomilo, že nemá cenu „vést s Ruskem jakoukoliv obchodní válku, a zvláště v době, kdy je ekonomika a euro v tak špatném stavu". „Když Evropa vede obchodní válku s Ruskem, spíše škodí sama sobě. Její ekonomická kondice je tak slabá, že se i z tohoto důvodu může celá Evropa zřítit do propasti, " uzavřel britský novinář.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)