Svátek má: Viola

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Některé demonstrace jsou kuriózní a některé infantilní

Zbořil: Některé demonstrace jsou kuriózní a některé infantilní

<< VIDEO >> Tak se mi zdá, že ty demonstrace mají infantilní charakter a to nemluvím o té vlně jak někdo vtipně nazval pedofilního ekologismu, 16letá dívka jezdí po světě, je přijímána papežem, mluví v OSN, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
18. května 2019 - 03:20

Tento týden opět Trump pokračoval ve svém tažení America first, k Íránu se přiblížily americké válečné lodě, na čínské výrobky bylo uvaleno zvýšené clo a čínská firma Huawei je na černé listině. U nás pokračují demonstrace, o kterých už mnozí říkají, že jde jenom o demonstraci pro demonstraci. Na Ukrajině se oddaloval termín inaugurace nově zvoleného prezidenta Vladimira Zelenského a došlo k setkání Pompeo Lavrov a Pompeo Putin.

A co vy na to pane Zbořile?

„Opravdu tento týden došlo k mimořádnému pohybu ve světě a stojí za tím především prezident Trump, kterému se vyčítá, že přivedl svět na pokraj nového válečného konfliktu, ale pravda je , že k němu nedošlo, ač jsme denně informováni o možném válečném konfliktu. Spojené státy se snaží  sledovat rusko-čínskou evroasijskou stezku, mají v té oblasti řadu vojenských základen a mohou kdekoliv vyvolat vojenský konflikt,“ popsal situci Zdeněk Zbořil.

Pokračují demonstrace, někdo se snaží rozvířit chaos s masivním využitím opozice…

„Vzpomeňme si na výrok „Saddám musí jít“ a „Erdogan musí odejít“ a najednou můžeme číst v novinách, že „Emmanuel Macron musí jít“, to je samozřejmě produkt propagandistických a agitačních center, které se opírají o nějakou ideologii, ale také to může být zbožné přání politických taktiků a stratégů, kteří chtějí za masivní podpory opozice vyvolat nějaký chaos a dokonce i změnu režimu.

Úloha lidu v dějinách, která se zdá některým tvůrcům mezinárodní politiky úspěšná od roku 89-92 v Evropě a tak dále až po tu nešťastnou Ukrajinu, tak ta je zneužívána ke všemu možnému. Konečně je na Ukrajině zvolen prezident, ale najednou vidíme, že už se zase volá po tom, aby nově zvolený prezident už přísahal na nějakou vlasteneckou rétoriku a vlastenecké symboly,"  upozorňuje Zdeněk Zbořil.

Na Ukrajině ještě před inaugurací nového prezidenta zesilují snahy jak omezit jeho budoucí moc..

„Možná, že se dočkáme hesla „pan Zelenskij musí jít“ a možná, že to heslo budou do světa distribuovat známé,  u nás známé figury jako pan doktor Svoboda, Michal Kocáb, nebo ne snad už Karel Schwarzenberg, ale rozhodně by se k tomu vyjádřil Jaromír Štětina, a ta reakce na cestu pana poslance Vondráčka na Donbas tak je proto charakteristická, protože se už zdá, že bude zase pořádaná nějaká nová demonstrace , alespoň taková jako je proti paní Benešové. Ta demonstrace je proti paní Benešové kuriózní, protože je proti tomu co by se mohlo stát, kdyby byla jmenovaná ministryní spravedlnosti, aniž si někdo uvědomil co ona jako ministryně může ovlivnit. Ta demonstrace je vlastně proti panu prezidentovi a premiérovi,“ zdůrazňuje Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)