Svátek má: Věroslav

Byznys

Velikost textu:

Jablonecká výstava KŘEHKÁ KRÁSA 2020 je největší letošní akcí v Evropě

Jablonecká výstava KŘEHKÁ KRÁSA 2020 je největší letošní akcí v Evropě

Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery připravuje v Jablonci již devátý ročník prezentačně-prodejní výstavy skla a bižuterie „Křehká krása 2020“. Přípravy však poznamenala mimořádná vládní opatření a omezení, takže pořádající svaz rozhodl o jejím konání až koncem května 2020. Nicméně bude!!!

Miss České republiky 2019, Nikola Kokyová se stala tváří jablonecké Křehké krásy
1. srpna 2020 - 12:14

Výstava se tradičně koná v areálu Eurocentra v Jablonci nad Nisou a v Muzeu skla a bižuterie se tak stane největší akcí odvětví skla a bižuterie v Evropě.  Spojením vznikl  výjimečný výstavní prostor, který nabídne to nejlepší z českého skla a bižuterie.

Přispějí k tomu stálé expozice muzea a výstava „Trendy-Design-Produkce“, která je součástí Mezinárodního trienále skla a bižuterie Jablonec 2020. Vstupenka je společná a platí pro oba areály. V areálu shora uvedeného Eurocentra se ve dnech 6.- 9. srpna 2020  představí a nabídnou své nové kolekce skla, bižuterie a vánočních ozdob více než čtyři desítky výrobců, sklářských a bižuterních škol. Tváří letošní výstavy se stala Miss České republiky 2019, studentka Pardubické univerzity  Nikola Kokyová, v oděvním modelu z úspěšné módní přehlídky „Made in Jablonec 2020 – Double Fantasy“.

Jak říkám ...

„Křehká krása se stala již nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme čtyři dny plné zážitků v krásném výstavním areálu, letos rozšířeném o mimořádnou muzejní přístavbu. Chceme podpořit tradiční bižuterní a sklářský průmysl a představit ho v plné krás. Letošní výstava má pro nás mimořádný význam a věříme, že přiláká nové návštěvníky, kteří se rozhodli strávit dovolenou v České republice. Proto jsme se zapojili do nových kampaní jako např. Světové Česko, Praha jinak apod. Nezapomínáme ani na zahraniční návštěvníky, které k nám pozveme prostřednictvím zahraničních zastoupení CzechTourismu. Přejeme si, aby se návštěvníci výstavy přesvědčili o kreativitě a umění českých sklářů a výrobců bižuterie!“  vysvětlil předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie, Pavel Kopáček.

Výstava je nedílnou součástí projektů „Křišťálové údolí“ a „Do Jablonce nad Nisou za sklem a bižuterií“. Na jejich rozvoji úzce spolupracují s Libereckým krajem a Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism.

Mezi magnety letošního ročníku patří například prezentace finalistek soutěže Miss České republiky 2020, kdy se dvanáct sličných dívek představí na podiu amfiteátru výstaviště. Dále úspěšná výstava Muzea skla a bižuterie a Českých center „Handmade Dreams“, kterou už prezentovali ve 13 zemích a na 2 místech v ČR.

Jak říkám ...

„Pro informaci, tato ve světě i u nás pozornost vzbuzující prezentace umění českých sklářů tu totiž zároveň končí. Svoji derniéru bude mít v nově otevřené přístavbě Muzea skla a bižuterie ve tvaru skleněného krystalu!,“ informovala na prezentaci jabloneckých čtyřdenní Milada Valečková, ředitelka Muzea skla a bižuterie.

Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...


Milada Valečková, ředitelka Muzea skla a bižuterie, předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie, Pavel Kopáček a Miss České republiky 2019, Nikola Kokyová, tvář jablonecké Křehké krásy.

Organizátoři Křehké krásy a kolem ní spojených dalších akcí  také seznámí návštěvníky Jablonce nad Nisou  s rodící novou turistickou destinací Libereckého kraje, která má být u  veřejnosti známá jako „Křišťálové údolí“. Mimochodem toto údolí, které se táhne od Kamenického Šenova až po Harrachov, se po celém světě proslavilo svým osobitým sklářským a bižuterním průmyslem. Naštěstí tu stále pracuje mnoho unikátních sklářských firem i mistrů sklářů, o jejichž práci i výrobky je ve světě hodně velký zájem. Možná se tak stane „Křišťálové údolí“ stejně oblíbenou destinací, jako například jihočeské Krumlovsko, Jižní Morava nebo Karlovarsko.

Jak říkám ...

„Výstava „Křehká krása“ již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny. Muzeum skla a bižuterie například připravilo rodinou dílnu Hrátky (nejen) se sklem. Ta je určená zejména dětem,“ dodala Milada Valečková.

Z bohaté nabídky doprovodného programu se největší oblibě každoročně těší svazová módní přehlídka „Made in Jablonec 2020“, letos s podtitulem „Double Fantasy“.

Návštěvníci výstavy „Křehká krása 2020“ budou mít příležitost navštívit  i výjimečnou výstavu „Má vlast - Česká krajinomalba ze sbírky Kooperativy“, která se koná v kostele sv. Anny a Domě národopisců Scheybalových.

Partnery výstavy se staly Ministerstvo kultury ČR, Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Liberecký kraj, Statutární město Jablonec nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, soutěž „Miss České republiky“, Jablonecké kulturní a informační centrum, Eurocentrum Jablonec nad Nisou, BusLine s.r.o, Texo Plus s.r.o a JBX Promotion s.r.o.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(kaa, Prvnizpravy.cz,  www.krehkakrasa.cz, www.msb-jablonec.cz , foto: Petr Skála)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
591
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
825.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
781
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
832
PHILIP MORRIS ČR A
14360
O2 C.R.
262
UNIPETROL
382.5
VIG
600