Svátek má: Jitka

Byznys

Velikost textu:

Kdo pracuje pro koho a kdo bude po epidemii koronaviru pracovat?

Kdo pracuje pro koho a kdo bude po epidemii koronaviru pracovat?

Je to jednoduchá otázka,  ti, kteří přijímají práci a přijímají jako platbu za svou práci měnu, kterou ostatní jednoduše vytvářejí - díky magii kapacity paměti jejich počítačů a síly strojů jejich tiskáren fungují.

Ilustrační foto
12. dubna 2020 - 12:30

Největšími tiskárnami jsou USA, Eurozóna, Japonsko a Velká Británie. Do této skupiny se připojuje více zemí, více či méně volně produkujících velké množství peněz. Mechanismus je strukturován odlišně, obecně, aby se zabránilo přímému inflačnímu tlaku, k němuž dochází nákupem centrálních bank - dluh, který by se nevykupoval, a jakékoli narušení trhu by způsobilo, že jeho údržba by se výrazně zvýšila.

Například v současnosti americké dluhové cenné papíry - měsíční, tříměsíční, pololetní nebo roční mají ziskovost 0,08 - 0,16%. Z pohledu hráčů jsou tyto desetiny a setiny procent významné, pro naši analýzu je minimální a tak větší než dluhopisy německé vlády nebo Švýcarské konfederace.


Globální ekonomika je založena na skutečnosti, že Západ produkuje dluh a Asie, zejména Čína, vyrábí zboží. Výměna je taková, že Čína přijímá magické zelené papírky, za které kupuje například ropu od Arabů, víno od Francouzů, auta od Němců, plyn a zbraně od Rusů a dluhové cenné papíry od Američanů. Nerovnováha v obchodu mezi USA a Čínou je natolik šokující, že vedla v průběhu let za panování Baracka Obamy, k vytvoření  obří zásoby amerických dolarů ve formě amerického dluhu v rukou Číňanů, Japonců, Arabů a Rusů najednou, i když Rusko prodalo většinu bezcenných amerických cenných papírů kvůli nezákonným sankcím, kterým bylo vystaveno.Na základě výše uvedeného je to Východ, který pracuje pro Západ a v podstatě pro celý svět. Protože Západ produkuje sociální média a další nesmysly a nakupuje na východě, v Rusku a v arabských zemích nebo v Africe - to, co potřebuje od surovin a končí vyspělou elektronikou. Tato nerovnováha již nemůže být přijímána zeměmi produkujícími zboží, protože nazvat  je „blbečky“ je nejjemnějším způsobem, jak můžete. Protože Západ nemá co nabídnout kromě marketingu, Čína má svou vlastní technologii.

Zasažení dluhového trhu, to je způsob, jak dostat Západ, včetně USA, na kolena. Čína má obrovské rezervy a obecně na epidemii, která pravděpodobně vyšla z jejich země - budou si stále vydělávat a určitě posílí své globální postavení. Pokud se USA začne dařit, nastane problém, co se stane s jinými zeměmi, jako je naše, které budou potřebovat peníze z trhu a nebudou schopny vydat více peněz, než tomu bylo dosud. Protože rozpočet je omezený a neexistuje nic jako rezervy.


Největší chybou, kterou lze v této době učinit, je touha půjčit si na udržení struktury ekonomiky před krizí. Krize, se kterou dnes žijeme, není krizí, kterou známe z minulosti. Důvěryhodnost zadluženého státu je základem, zejména proto, že se člověk může stát cílem - pro ostatní jako varování. Jde o to, že nás může vyplatit nebo zničit, pokud se dostaneme do potíží a nebudeme schopni splácet náš dluh. Pak se další země budou bát vidět naši tragédii. To, čím Řecko prošlo, je víceméně to, co lze očekávat, když nebudete splácet.

Pokud už jsme v dluhu, vezměte peníze od Číňanů, Němců, Rusů, Arabů - od kohokoli a zaplaťte jim úroky. Nelze si půjčit na podporu selhávajícího sociálního systému, který je neefektivní a padá, nebo souhlasíme s tím, že poneseme větší břemeno na jeho udržení. A co víc, nelze dát peníze květinářům, hudebníkům nebo hotelům - aby jejich podniky přežily krizi. O tom se nemluví, protože nejsme socialistický stát a nelze to říci! Co je v ekonomice zbytečné, musí pryč, a pak se transformovat a rekvalifikovat - to je to, o čem je tržní ekonomika, rozhoduje trh. A protože se divoce rozhoduje nepředvídatelným způsobem - to je další věc.

Chtěli jsme to v roce 1989, tak to máme!

(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
459
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
663
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
616
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
768
PHILIP MORRIS ČR A
14540
O2 C.R.
246
UNIPETROL
382.5
VIG
528.5