Konec přestávky, zahájený v roce 1971, odpískal Putin 23.března 2022

byznys

Zůstalo to téměř bez povšimnutí, protože naše média jsou chudá na ekonomické zprávy, bohužel včetně ekonomických novin.

Konec přestávky, zahájený v roce 1971, odpískal Putin 23.března 2022
Ilustrační foto
5. dubna 2022 - 03:20

Poté, co Vladimir Putin zesměšnil pokus Západu devalvovat rubl, spojil jej se zlatem a umožnil všem Rusům nakupovat zlato za jejich měnu, 23. března nařídil, že ruský plyn by měl být od nynějška placen v rublech, když bude placen v dolarech nebo eurech.

Záminkou je, že Západ zmrazil ruské rezervy v dolarech a eurech, což Rusko nutí platit v měně, ke které má přístup, své vlastní. Vzhledem k tomu, že světu chybí fosilní paliva a kupujících je dvakrát více než dodavatelů, pobouřená dětinská reakce současných evropských vůdců odmítnout platit v rublech s odkazem na porušení smlouvy bude k radosti Afriky a Asie jen penalizovat než Evropa.

Ale je to jen jiskra, která vytvoří požár, ze kterého se anglo-americký kapitalismus nebude moci vzpamatovat. Abychom tomu plně porozuměli, musíme znovu začít tím, že se vrátíme k tomu, co jsou peníze, prostředek lidské energie, který byl dříve dobře využíván. Všechny měny světa až do 15. srpna 1971 byly vždy buď z materiálu, který byl dříve považován za bohatství, jako je sůl, dobytek, zlato nebo stříbro, nebo z materiálu úzce souvisejícího s jedním z těchto materiálů uznávaným jako bohatství. To byl stále případ během dohod z Bretton Woods v roce 1944, kdy byly všechny měny spojeny s dolarem, který byl sám spojen se zlatem.Ale 15. srpna 1971 Richard Nixon odpojil dolar od zlata, odpojil ipso facto, aniž by se jich na něco zeptal, všechny ostatní měny od zlata a nechal centrální banky vytisknout tolik bankovek, kolik současně vytvořily nároky na lidi, a nechal komerční banky vytvářejí téměř tolik peněz, kolik chtěly, dvojitým zápisem.

Pak začal zdánlivě úžasný kouzelný svět, který bude trvat 50 let, kde, ke karikatuře, Rusko poskytlo suroviny, Čína je transformovala a Evropa, stejně jako Severní Amerika, za to všechno zaplatila opičí měnou, kterou vyrobila stejně jako Amerika. A které musel každý obdivovat, protože dolar a euro byly vzhledem k síle jejich armád oficiálně „rezervní měny“.

Neuvěřitelná hloupost západních vůdců umožnila Vladimiru Putinovi, aby se prostřednictvím sankcí vedených Washingtonem vrátil ke zdravému rozumu, který je půl století zapovězený. Rozhodl se, že jeho suroviny budou od nynějška placeny v měně, které důvěřoval a která měla skutečnou hodnotu ve zlatě. Hodnota rublu také okamžitě vyskočila vůči dolaru a euru, zatímco Macron prohlásil, že nebudeme platit v rublech. Čína, která hromadí zlato léta jako Rusko, bude zjevně poměrně rychle vyplacena v jüanech tím, že je také spojí se zlatem, a Američané, stejně jako Západoevropané, se budou muset méně zajímat o klima. , terorismus, feminismus, LGBTQI…, pandemie, zimní sporty,

Přestávka skončila a média, pokud by byla upřímná, by všechny budoucí migranty varovala, že Evropa už velmi brzy nebude zemí hojnosti, která je dnes tolik přitahuje. Ale tolik lidí pevně věří, že HDP je výtvorem bohatství, o které se každý rok dělí, že probuzení bude strašně těžké, a proto pravděpodobně násilné.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)


Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 65%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif