Svátek má: Brigita

Byznys

Velikost textu:

Nejlepší víno mezinárodní soutěže Terravino pochází z Moravy

Nejlepší víno mezinárodní soutěže Terravino pochází z Moravy

V krátké době druhý mimořádný úspěch zaznamenala moravská vína na mezinárodní soutěži. Absolutně nejlepším vínem 14.ročníku izraelské soutěže Terravino byl vyhlášen slámový Ryzlink rýnský 2015 z vinařství Vinné sklepy Lechovice.

Ilustrační foto
28. listopadu 2019 - 14:50
(Komerční sdělení)

Kromě titulu šampiona si moravská vína odvážejí z Izraele ještě další dvě velké zlaté, 16 zlatých a 12 stříbrných medailí. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

„Po dvou dnech hodnocení jsem měl tu čest vyhlásit na závěrečném galavečeru absolutního šampiona soutěže. Stal se jím se skvělými 95,4 body slámový Ryzlink rýnský 2015 z Vinných sklepů Lechovice. Blahopřejeme!“ prozradil mimořádně vysoké hodnocení vítězného vína JUDr. Luboš Bárta, který letos předsedal mezinárodní jury (5 komisí, porotci z Izraele, ČR, Argentiny, Austrálie, Francie, Velké Británie, Španělska, Portugalska, Polska, Řecka).

„Jednoznačně největší radost mám z toho, že je to právě Ryzlink rýnský slámové 2015. Už v době, kdy jsem ho posílal na světové soutěže s ostatními našimi ledovými a slámovými a on se jediný vracel bez medailí, jsem věřil, že jeho čas ještě přijde,“ komentoval lechovický triumf Jan Hrachovský, technolog vinařství Vinné sklepy Lechovice. „Tomu vínu prostě není co vytknout. Od barvy, jež je tmavě žlutá s jantarovými odlesky, přes medové aroma s tóny vanilky a mandlí, až po nádherně čistou, šťavnatou ovocnou chuť a dlouhou perzistenci,“ popsal šampiona Jan Hrachovský.

Kromě velké zlaté medaile za šampiona si Vinné sklepy Lechovice odváží další velkou zlatou i za Frankovku, slámové víno 2015 a třetí velká zlatá míří do Vinařství Josef Dufek za Rulandské modré, výběr z hroznů 2015.Česká republika měla kromě vína své zastoupení i v komisích. Vedle tradiční „dvojky“ Luboše Bárty a Ivy Kováříkové letos hodnotila i česká vinařka a lednická absolventka Ing. et Ing. Lucie Šimonová, která slouží v hodnosti kapitána v jednotkách UN v nárazníkovém pásmu mezi Izraelem a Sýrií.

Terravino, jejímž národním, tedy izraelským, šampionem se stalo Gva'ot Winery s vínem Gofna Reserve Petit Verdot 2017 (velká zlatá medaile a 93,90 bodů) se letos konalo v Jeruzalémských horách v luxusním vinařském resortu uprostřed vinic Istrotel Cramim, což příznačně znamená Vinohrady. V Izraeli se našim vínům tradičně daří. Kromě vysokého počtu medailí, včetně těch nejcennějších, je letošní titul absolutního šampiona už sedmý. V konkurenci vín z více než 20 zemí světa (letos 28) je to úspěšnost naprosto mimořádná.

(red,prvnizpravy.cz,jb,foto:JUDr. Luboš Bárta, MBA)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
440.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
485
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
486
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
784
PHILIP MORRIS ČR A
13620
O2 C.R.
220
UNIPETROL
382.5
VIG
514