Svátek má: Darina

Byznys

Velikost textu:

Pivař a Blondýna 4x naražena!

Pivař a Blondýna 4x naražena!

Společná kniha pivních konfrontací Pivař a Blondýna, kterou spolu napsali Daniela Kovářová a Ladislav Jakl, byla  4x naražena na 4 místech neodmyslitelně spojených s pivem.

Daniela Kovářová a Ladislav Jakl
11. prosince 2020 - 11:47

První narážení proběhlo v Pivní mozaice v Karlíně, kde knihu uvítala na světě první sudička – předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich. Druhé narážení se konalo v belgickém pivním multitapu Kwak na Smíchově. Tentokrát byl sudičkou Pavel Borowiec (časopis Pivo, Bier and Ale). Potřetí autoři narazili Pivaře a Blondýnu v První Pivní Tramwayi na Spořilově.

„Pivo není jen chlast, ale i pivní kultura a tradice a zaslouží si naši pozornost,“ řekl při této příležitosti Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů, který se spolu s Jirkou Bejčkem Stehlíčkem, provozovatelem První Pivní Tramwaye, ujali odpovědné role dalších sudiček.

Třetí narážení knihy v První pivní tramwayi

Zběsilá jízda knihy po Praze skončila v kultovním podniku Magister Kelley na Folimance, kde se závěrečného narážení zhostila poslední sudička – Monika Linková (pivovar Trilobit).

Kniha, která právě vyšla v nakladatelství Bondy, skončila své představení v poslední minutě policejní hodiny, přesně ve 20,00 hod. Zájemci si ji mohou zakoupit například zde.

Pro koho je kniha určena? „Nejen milovníkům piva, ale opatrným ochutnavačům a zdrženlivým pusinkám, které zatím neobjevily to své pivo,“ říká jedna autorka Daniela Kovářová. „Ještě před rokem jsem se pivu vyhýbala, zatímco dnes je to má velká vášeň a radost.“

Co v knize najdete? „Popularizuju pivo už dvacet let,“ tvrdí druhý autor Ladislav Jakl. „Ale teprve při psaní Pivaře a Blondýny jsem objevil ten správný klíč. Kniha kombinuje rozumnou dávku informací o výrobě piva s pivními zajímavostmi, cestami za pivem a nadšeným pohledem pivního začátečníka.“

O pivu si v knize Pivař a Blondýna povídají advokátka, spisovatelka a kdysi také ministryně Daniela Kovářová a vypelichaný rocker, publicista, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, politický analytik a prezident První pivní extraligy Ladislav Jakl.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:ladislavjakl)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
693
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
883.6
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
847
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
832
PHILIP MORRIS ČR A
15960
O2 C.R.
262
UNIPETROL
382.5
VIG
613