Ta pravá medailová žeň se letos konala ve Francii

byznys

Na jedné z nejrespektovanějších soutěží světa francouzské Vinalies Internationales v Paříži získali naši vinaři úctyhodných 31 medailí včetně čtyř velkých zlatých.

Ta pravá medailová žeň se letos konala ve Francii
Ze soutěže
27. února 2022 - 12:08

Z celkového počtu 31 medailí pro moravská vína si vinaři rozdělili 4 velké zlaté, 13 zlatých a 14 stříbrných. Nejvíce se dařilo vinařství Znovín Znojmo, kterému odborná porota udělila hned 2 velké zlaté a 2 zlaté medaile. Zbylé dvě velké zlaté medaile si vysloužila vinařství Volařík, které přidalo navíc jednu zlatou, a vinařství Kolby s ještě jednou stříbrnou medailí. Tři zlata získalo dále vinařství Vinné sklepy Skalák – Leona Šebestová.

„Vinalies Internationales patří k nejprestižnějším světovým soutěžím a je to takový ,Grand Slam‘ mezi mezinárodními vinařskými soutěžemi. Velkou hodnotu uděleným medailím dodává zejména striktní profesionální organizace hodnocení, obsazení komisí zejména z řad enologů a také vyšší bodové limity pro udělování medailí, kdy pro velkou zlatou musí víno získat 93 ze 100 a pro zlatou 89. O to více pak těší nejen 4 velké zlaté, ale všechny medaile udělené pro Českou republiku,“ komentuje Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, který se účastnil hodnocení.

Moravští a čeští vinaři přihlásili 88 svých vín, která soutěžila v konkurenci tří tisíc vín z více než 30 zemí světa a hodnotilo je 130 světových vinařských odborníků. V hodnotící komisi za ČR byli kromě Pavla Kršky také Martin Šmíd, Josef Valihrach ml. a Tereza Helmová.

Vinalies Internationales pořádá Francouzská unie enologů pod záštitou O.I.V. (Mezinárodní organizace pro révu a víno) a je součástí VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů). Přísnost hodnocení podtrhuje také limitace udělením max. 30 % medailí z počtu přihlášených vín.

(rp,prvnizpravy.cz,jiribazant,foto:jiribazant)


Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 71%
transparent.gif transparent.gif
Ne 15%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif