Svátek má: Ondřej

Byznys

Velikost textu:

Valentýnem pobláznění Češi prověřili sexshopy až 275 kliky za vteřinu

Valentýnem pobláznění Češi prověřili sexshopy až 275 kliky za vteřinu

Česko má za sebou další svátek svatého Valentýna, který potvrdil nově nastupující trend. Svátek, který je komerčně zdůrazňovaný jako den  zamilovaných,  opět ukázal, že Češi odhazují stud a jindy tolik nenavštěvované sexshopy vzali útokem. Objevuje se ale další trend.

Ilustrační obrázek
20. února 2022 - 09:45

(Komerční sdělení)

Valentýn přestává být jediným dnem v roce, kdy Češi ve velkém vyhledávají napříč elektronickými obchody všemožné erotické zboží.

Zájem Čechů o uspokojování svých sexuálních tužeb roste a svátek zamilovaných k tomu pochopitelně přispívá nemalou měrou. Důkazem je zejména stále se zvyšující návštěvnost na českých erotických e-shopech, které zvyšující poptávku vítají a snaží se Čechům nabídnout širší sortiment zboží.

Skutečnost, že jsou české erotické e-shopy na Valentýna doslova “pod útokem” se už pomalu stává pravidlem. Není to však pouze 14. únor 2022, kdy Češi pátrají na lechtivých serverech po vytouženém zboží, což potvrzují data společnosti vshosting~, která provozuje více než 60 procent českých a slovenských e-shopů, včetně několika největších českých erotických e-shopů v ČR.

Návštěvnost e-shopů s erotickým zbožím, které využívají hostingová řešení společnosti vshosting~ každoročně narůstá. Zejména se to týká období před Valentýnem, které je pro erotické zboží tradičně nejdůležitější sezonou. V tomto období se provoz na serverech online sexshopů zmnohanásobuje. Tento valentýnský monopol ale během posledních dvou let začíná slábnout, o erotické pomůcky je čím dál větší zájem i před Vánoci. S erotickým zbožím už se Češi nesetkávají jen ve specializovaných e-shopech, ale i v rámci sortimentu online lékáren nebo e-shopů s kosmetikou. Právě velké online lékárny, které patří mezi klienty vshosting~, už se zdaleka neomezují jen na léčiva a potravinové doplňky, ale stávají se z nich komplexní platformy nabízející fitness produkty, potraviny a kosmetiku, a právě i erotické zboží.
 
Provoz na online sexshopech, jež společnost spravuje, v období od 2. ledna do 14. února 2022 vystoupal na více než dvojnásobek průměrného počtu kliků. Místy se dokonce počet kliků (https požadavků za sekundu) pohyboval kolem hodnoty 275 za jednu vteřinu.

Ať už na Valentýna či na Vánoce, erotické e-shopy jsou v České republice na vzestupu. Své o tom ví i společnost Shopsys, která na míru projektovala e-shop například pro značky jako Růžový Slon či Studio 51.

Jak říkám ...

„ Signifikantní růst sortimentu a opadající stud Čechů před tabu tématikou zapříčinil zvyšující se nároky stávajících sexshopů na naše služby stejně tak jako poptávku nových potenciálních klientů” řekl  Matěj Kapošváry, provozní ředitel společnosti Shopsys. 

Co je zajímavé, že to byla možná právě  pandemie, uzavřené obchody a další opatření spojená s Covidem, která vůbec existenci e-shopů  neohrozila a ba právě naopak. To, že  v určitých dnech se o ně každým rokem zvyšuje zájem, je už jaksi zajímavost navíc. 

(mm, Prvnizpravy.cz, foto: mm)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
19%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
20%

Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

AVAST
206
COLT CZ GROUP SE
557
ČEZ
804.5
ERSTE GROUP BANK A
715.6
KOFOLA CS
237
KOMERČNÍ BANKA
690.5
MONETA MONEY BANK
71.8
PHILIP MORRIS ČR A
16900
PHOTON ENERGY
66.6
PILULKA LÉKÁRNY
690
VIG
552
GEN DIGITAL
554