Svátek má: Valdemar

Domácí

Velikost textu:

Der Tagesspiegel: V Německu požadují uzavření více než poloviny klinik!

Der Tagesspiegel: V Německu požadují uzavření více než poloviny klinik!

V zájmu bezpečnosti pacientů v Německu je prostě nutné výrazně snížit počet nemocnic. Tento závěr učinili odborníci v oblasti zdraví z berlínského vědeckého institutu IGES v průběhu své poslední studie, uvedl Der Tagesspiegel.

Ilustrační foto
20. července 2019 - 11:04

Mnohé nemocnice v Německu jsou příliš malé a nemají ani vybavení, ani zkušenosti, které by poskytly odpovídající pomoc v naléhavých případech, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice. Proto autoři studie vyžadují uzavření více než poloviny klinik ve Spolkové republice Německo.

Němečtí experti zejména zjistili, že v roce 2017 v každé třetí německé nemocnici nebyly žádné CT skenery (tomografy) a ve více než 60% z nich nebylo možné udělat ani koronarografii.

Podle vedoucího studie Jana Böckena se na mnoha klinikách často musí čekat na lékaře. V důsledku toho se kvalita léčby zhoršila a bezpečnost pacientů je stále více diskutabilnější, uvedl Böcken.

Z původní výhody, jak mnozí mylně předpokládali, se snadná dostupnost klinik změnila ve „významnou nevýhodu“, konstatoval vedoucí studie.

Pro splnění všech kritérií kvality a ziskovosti - a v této věci se odborníci IGES shodují – by se Německo mohlo omezit na 410 klinik.

Současně je ve Spolkové republice Německo asi 1400 nemocnic a 250 psychiatrických léčeben, dodal Der Tagesspiegel.

(kou, prvnizpravy.cz, tagesspiegel.de, foto: arch.)