Svátek má: Prokop

Domácí

Velikost textu:

Johnson: Neexistují žádné důkazy o ruském vměšování do britských procesů!

Johnson: Neexistují žádné důkazy o ruském vměšování do britských procesů!

Britský premiér Boris Johnson sdělil The Guardianu, proč britská vláda odmítá zveřejnit dokumentaci o údajném ruském vměšování do britských voleb a referend.

Boris Johnson, britský premiér
22. listopadu 2019 - 11:06

Podle Johnsona neexistuje žádný důkaz o ruském vměšování do demokratických procesů ve Velké Británii.

Proč vláda odmítá zveřejnit dokumentaci týkající se zásahu Ruska do britských voleb a referend, zatímco tajné služby ji již daly zelenou?

Boris Johnson, britský premiér: Neexistují žádné důkazy o ruském zásahu do demokratických procesů ve Velké Británii. Pokud jde o tuto konkrétní zprávu, nevidím žádný důvod ke změně doby zveřejnění této zprávy pouze kvůli všeobecným volbám.


Nezaslouží si to veřejnost - před začátkem hlasování?
 
Boris Johnson: Neviděl jsem žádný důvod ke změně harmonogramu zveřejnění této zprávy jen kvůli všeobecným volbám. A mohu vám říci, že jsem neviděl žádný důkaz ruského vměšování do britských demokratických procesů.

Prohlášení Johnsona je zajímavé tím, že jeho předchůdkyně ve funkci britské premiérky Theresa Mayová, neustále rozhlašovala "ruské vměšování", ačkoliv ani ona sama žádné důkazy nepředložila, což ostatně potvrdila i její vlastní vláda. To samé tvrdí řada západních politiků. Jaká se tedy vlastně propagandistická hra odehrává s tzv. rukou kartou?

(kou, prvnizpravy.cz, theguardian, foto: repro video guardian)