Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

Benešová by chtěla vědět, kdo ty demonstrace proti ní platí

Benešová by chtěla vědět, kdo ty demonstrace proti ní platí

V  Partii vysílané na TV  Prima v neděli 2. června 2019 se spolu potkali ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová a předseda TOP 09 a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.  Šéf TOP 09 zahájil besedu kritikou premiéra Andreje Babiše. "Je trestně stíhaný," pospíšil si s názorem Pospíšil.

Marie Benešová, ministryně spravedlnosti
2. června 2019 - 14:07

Marie Benešová se nedala zastrašit  a premiéra hájila.

"Andrej Babiš tady především vyhrál další volby," oznámila  jen tak bokem a upozornila na skutečnost, že  "Tady pan doktor chodí demonstrovat na ta náměstí. Kdo ty protesty platí?" zeptala se spoludiskutujícího.

Benešová se odpovědi nedočkala a tak Pospíšila informovala, že nemá důvod, proč mu nevěřit, protože Babiš  převedl majetek do svěřeneckého fondu.

"430 poslanců řeklo, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Teď to řekla právní služba Evropské komise. A podle mých informací už z českého státního rozpočtu jsme vyplatili jeho firmám 200 milionů korun a z dotací šlo dalších 280. Takže jde o takřka půl miliardy korun,“ nežaloval, ale nahlasit to musel  Pospíšil.

"Nepamatuji si případ, kdy by se takovýto předběžný závěr lišil od konečného stanoviska vyhotoveného v češtině. Český stát se chová tak, že dál posílá peníze Babišovi a nežádá o ně Brusel," stále hučel  Pospíšil."Já bych řekla, že Andrej Babiš je vítěz dalších voleb. Asi to tak hrozné nebude. Ani v EU nemá každý stejný názor jako tady pan Pospíšil. Opravdu především vyhrál další volby. Z praxe vím, že jeden soud řekne toto a další soud může mít jiný názor. Takže i ta Evropská komise se může mýlit,“ odpověděla Benešová.

"Pan doktor Pospíšil chodí demonstrovat na ta náměstí a v podstatě tam obhajuje pana Kněžínka,“ podotkla ministryně spravedlnosti s tím, že demonstranti dnes Kněžínka hájí a tvrdí že z úřadu zmizel ve zvláštní dobu.

"A teď, když vytáhnu stanovisko pana Kněžínka, tak se to zase nelíbí, tak já tomu nerozumím," řekla dál ministryně k tomu, že předtím přečetla stanovisko svého předchůdce ke svěřenského fondu. .  

Benešová prohlásila, že se ji zdá, že část veřejnosti se dodnes nesmířila s výsledkem prezidentských a parlamentních voleb.

"Je zajímavé také, kdo ty demonstrace platí, protože jsou tam plazmové obrazovky, je tam ozvučení, jsou tam také koncerty a ty také něco stojí,“ řekla rozhořčeně ministryně. 

"Já si myslím, že jsem svým dosavadním životem nezavdala příčiny k tomu, aby měli lidi ty obavy,“ prohlásila na adresu demonstrantů.

Pospíšil řekl, že ví, že je Benešová  v těžké situaci, protože je šéfkou resortu spravedlnosti v kabinetu trestně stíhaného premiéra.

Z tohoto hlediska europoslanec chápe tisíce lidí v ulicích, kteří mají obavy z dalšího vývoje.

"Na náměstích se volá  potom, jak jsem nedůvěryhodná a přitom tam chodí pan  Topolánek,  Sobotka, chodí tam pan  Baxa, chodí tam pan Josef Bernard, plzeňský hejtman a bývalý šéf Škody Transportation,“ bouřila Benešová

"Je to část veřejnosti z Prahy. Jde o přehnané reakce části veřejnosti, která se nesmířila s výsledky voleb a nesnáší pana premiéra i pana prezidenta. Ale to není většina. Většina rozhoduje ve volbách, a teď máme po volbách,“ řekla Benešová.     


Podle Benešové není pro tyto obavy důvod, protože jako ministryně neoznačovala kauzu Čapí hnízdo za pseudokauzu. Připomněla však také, že před volbami v roce 2006 spatřila světlo světa tzv. Kubiceho zpráva, která hovořila o propojování organizovaného zločinu a politiky. Tehdejší premiér Jiří Paroubek dodnes tvrdí, že tato zpráva poškodila ČSSD.

(ps, TV Prima, Prvnizpravy.cz, foto: z obrazovky)