Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Bez Koněvových vojáků bychom jako otroci hasili požáry lesů na Sibiři

Bez Koněvových vojáků bychom jako otroci hasili požáry lesů na Sibiři

„Na sociálních sítí je docela mela kolem sochy maršála Koněva. Těmi, co ten památník znectili, jsou ti, co ten památník uvedli opět do původního stavu, označováni za komunisty..... samozřejmě, konečně nic jiného se nedá od "vlastenců" očekávat," napsal na facebookovém profilu Bohuslav Chalupa.

Bývalý poslanec Bohuslav Chalupa
25. srpna 2019 - 18:17

"Ale stejně - proč hned komunisti! Třeba to byli jen obyčejní občané České republiky, kterým autoři těch nechutností ještě totálně nevymyli mozek," míní bývalý poslanec.

"Třeba to byli ti, kteří si možná sami osobně pamatují na to, jak to tehdy, před 74 lety bylo, a kteří vědí, že nebýt tehdejšího SSSR a její Rudé armády - rudé i krví těch, kteří na území tehdejšího Československa padli, už bychom tu asi nebyli. Nebo by někteří z nás, mající pochybné "štěstí", v tuto chvíli hasili jako otroci požáry lesů kdesi na Sibiři pod dohledem stráží s umrlčími lebkami na čepicích......," konstatoval Chalupa s odkazem na za druhé světové války Němci vymyšlené konečného řešení české otázky, kam s nimi ven ze střední Evropy.  "Takže za mne: Vy,  co jste tu sochu uvedli do původního stavu - DĚKUJI," uzavřel svůj komentář Bohuslav Chalupa.

Je zřejmé, že diskutující čtenáři Chalupových komentářů s názorem bývalého poslance souhlasili i nesouhlasili.

(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, SportovniListy.cz, foto: ps)