Svátek má: Václav

Politika

Velikost textu:

Biden postupuje stejně jako sovětský Brežněv

Biden postupuje stejně jako sovětský Brežněv

Nově inaugurovaný (slovo „zvolený“ raději vynecháme) prezident USA, Joe Biden, vydal nařízení, že dívky ve školách musejí soutěžit ve sportovních disciplínách s chlapci, kteří se za dívky pokládají a musí s nimi sdílet i  toalety.

Leonid Brežněv a Joe Biden
25. ledna 2021 - 07:20

Biden, jako právně fungující Brežněv, se samozřejmě neptal samotných dívek, co si o tom myslí, a už vůbec se neptal rodičů těchto dívek, zde s takovým absurdním nařízením souhlasí. Tzv. „podřad ných“ osob se Brežněv nikdy na nic neptal, Biden dělá totéž, píše Rudolf Mládek v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Když slavná tenistka a velká obhájkyně skupiny LBGT, Martina Navrátilová, vystoupila s kritikou takového zápolení, byla odsouzena jako skvrna na čistém nebi progresivistické společnosti. Ve sloupku pro britský nedělník Sunday Times totiž napsala, že účast sportovkyň, které prodělaly změnu pohlaví je vlastně podvod.

Ale o stejný podvod půjde, když teenager chlapec, pokládající se za dívku, nastoupí do závodu se stejně starými spolužačkami.Takové „závody“ budou pro dívky velmi ponižující.  Aby rodiče či školy nemohly příliš protestovat, okamžitě začal Biden vyhrožovat, že škola, která bude proti jeho příkazu, neobdrží státní podporu. To by samozřejmě pro mnohé školy mohlo být likvidační. Místo diskuze a slyšení rodičů a dívek nasadil Biden vydírání. Brežněv k tomu přidával tanky a vojáky a Biden nepochybně skončí stejně. Každá nedemokratická politika má stejné následky.Ačkoliv je v médiích přenacizováno a přehlitlerováno, jedno je zde vhodné uvést. Musíme se vrátit  k norimberským procesům, kde se zločinci obhajovali tím, že postupovali podle platného práva. Byl to německý vědec a politik, Gustav Radbruch, který položil právní základy k tomu, že pozitivní (nařízené) právo má jen omezenou platnost. A jak se říkalo již v římském právu: „Nikdo mi zákonem nemůže nařídit, abych se dotkl nebe.“

Podle Radbrucha konflikt mezi spravedlností a právní jistotou lze řešit pouze tak, že pozitivní právo, zajišťované předpisy a mocí, má přednost jen tehdy, když je obsahově spravedlivé. Pokud je neúčelné a rozpor mezi pozitivním zákonem a spravedlností dosáhne nesnesitelné míry, takový zákon, jako nepatřičné právo, musí spravedlnosti ustoupit.

Budeme  nejen v USA, ale i v jiných zemích  vždy nuceni řešit otázku, jak se vyrovnat s extrémně nespravedlivým či nemorálním právem. Čím “výchovnější” progresivní či rasová politika bude nastolena, tím více se otázky přirozených a spravedlivých práv budou objevovat. Pro soudce tato, Radbruchem určená, “judiciální cesta” se stane kritériem nejen jejich osobní morálky, ale kritériem soudní moci do budoucna.

„Záleží proto na soudci, zda dovede rozeznat a dostatečně zdůvodnit extrémní nespravedlnost práva, aby takové právo, politickou mocí zneužité, mohl prohlásit za neplatné ex tunc, tedy od počátku,“ uvádí Radbruch.


Nezbývá než věřit, že se moc soudní v Americe vzepře brežněvismu a novému rasismu, který z politiky Bidena ční do všech stran. Vyzývat „národ“ k boji s bílou nadřazeností v inauguračním projevu? To se jen socialistický „vnitřní“ nepřítel popsal jinými Bidenovskými slovy.

A Bidenem údajně plánovaný vznik „tajné policie“, tedy  jakéhosi Stb či KGB, jen potvrzuje, že po nejhorším prezidentu USA všech dob, Obamovi, nastoupil ještě horší. Mnohým Bidenovým voličům bude odejitý exprezident Donald Trump brzy připadat jako úplný beránek. (Kterým samozřejmě nebyl). Ale vedle dnes nastoupivší hrůzy se dal přežít. Bidena evidentně celá řada Američanů nepřežije. Tak to v totalitách chodí.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
26%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
33%