Svátek má: Julius

Politika

Velikost textu:

Boj o prezidentský úřad: Pavel nebo Pavel?

Boj o prezidentský úřad: Pavel nebo Pavel?

Miloš Zeman ještě neskončil, ale o jeho úřad už se vede kampaň. Někteří do ní vstupují nenápadně, jako možná předseda ústavního soudu Pavel Rychetský, jiní přímo. Mezi ty druhé patří generál Petr Pavel.

Pražský hrad
22. prosince 2020 - 03:20

Již se v médiích objevily důkazy, že Petr Pavel podal přihlášku do KSČ v roce 1983 jako syn vysokého důstojníka Československé lidové armády a chystal se na kariéru vojenského rozvědčíka. Tento kandidát pak veřejně vysvětluje, že byl údajně naivní a navíc  „nikomu neublížil“, píše Rudolf Mládek v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Generála Pavla nikdo neobviňuje, že někomu ublížil a teze tzv. historiků o tom, že KSČ byla po celé své období existence zločineckou stranou, je přinejmenším přepálená. Kdyby Pavel v KSČ zůstal, kdo by mu kandidaturu na prezidenta za KSČM asi tak zakázal? Vždyť si pamatujeme, jak za KSČM kandidovala paní Bobošíková….

Problém kandidatury Pavla není v jeho členství v KSČ (tam byl Miloš Zeman kdysi také), ale v tom, jak s těmito fakty zachází. Účelově, úmyslně, poplatně a přiznejme si až nestoudně. Do KSČ vstoupil z naivity? A tomu někdo má věřit? Nikoliv, to z nás všech Pavel dělá hlupáky a ze sebe chudinku a „oběť“ propagandy. Jenomže obětí nebyl a není, ale tento vyumělkovaný statut  hodlá mediálně prodat jako de facto neúmyslné konání. Co už může být směšnější.


Možná, že díky penězům a značné propagandě se Petr Pavel stane prezidentem, ostatně Československo mělo v minulosti více než dost kreatur, které tento úřad také zastávaly. My občané to přežijeme a Evropská unie mu bude jako „oddanému vojákovi NATO“ tleskat. Jak již víme, pokud něčemu EU tleská, obvykle to bývá malér. Tak to bude další do počtu. Světlo v tunelu v EU stejně už dlouho nesvítí, jak jsme si mnozí všimli.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)