Svátek má: Laura

Politika

Velikost textu:

Budou vlekaři žalovat stát, vládu o náhradu zisku,když nenapadne sníh?

Budou vlekaři žalovat stát, vládu o náhradu zisku,když nenapadne sníh?

„Budou vlekaři žalovat stát, vládu o náhradu zisku, když nenapadne sníh?" zeptala se sama sebe Růžena Chrasteková ve svém komentáři uveřejněném na webu Vasevec.cz. K otázce měla důvod, neboť určití lidé poňoukají drobné podnikatele k odboji proti vládě za přiznání ušlých zisků.  

Vlekaři jsou každým rokem vystavení přírodním živlům
28. března 2020 - 05:50

„Také provozovatelé koupališť a rekreačních vodních ploch, když bude léto nepovedené a deštivé," připomenula  další podnikatele, kteří jsou závislí se svým podnikáním na rozmarech počasí a na vyšší moci.

„Poňoukat drobné podnikatele, živnostníky k odboji proti vládě kvůlivá ušlým ziskům z důvodu nouzového stavu a následných opatření vlády, jak to dělá zlovolná opozice a někteří fiškusové advokáti, je v této době vrchol nemorální, nehanebné podlosti," usoudila komentátorka.„Vládo dej, plať, kompenzuj. Všechno a všem! Však my ti to zanedlouho beztak omlátíme o hlavu, pěkně tě vykoupeme za obrovský mínus v rozpočtu, jenom si počkej!" napsala mimo jiné ještě Růžena Chrasteková.

Na jiném webu se podobnou problematikou zabýval rovněž někdo další z komentátorů, který upozornil, že je v současné době celá řada možností pracovat mimo obory, které mají uzavřené provozovny. Ta možnost se nabízí například v zemědělství. Polnohospodářům chybějí zahraniční pracovníci, kteří odcestovali do své vlasti nebo pro uzavřené hranice nemohou zase přicestovat a proto zemědělci ale také i  lesáci  nabízejí brigádníkům zajímavé odměny.
 

(ps, Prvnizpravy.cz,  Vaševěc.cz, foto: ps)