Svátek má: Ctirad

Politika

Velikost textu:

Česká televize divákům třídí informace a některé i ignoruje

Česká televize divákům třídí informace a některé i ignoruje

„Česká televize v kostce aneb Když se místo zpravodajství dělá propaganda," poznamenal na svém facebookovém profilu komentátor současného dění a hudebník Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek, komentátor současného dění na konferenci 2019
15. prosince 2020 - 08:30

„Když Texas zažaloval u Nejvyššího soudu Pensylvánii, Georgii, Michigan a Wisconsin kvůli volebním podvodům, Česká televize to ignorovala," napsal dál ve svém komentáři Petr Štěpánek.

„Stejně tak ji nezajímalo, když se k žalobě připojila Louisiana. Následně ignorovala, když se k žalobě připojilo dalších šestnáct států. Pak se připojil také prezident Trump. A zase nic. A stejně tak, když se připojilo víc než sto kongresmanů. Pak ale Nejvyšší soud žalobu zamítl, čáry máry fuk, simsala bim, a je toho plná televize.
Je to stejné, jako kdybyste si koupili knížku a přečetli si jen poslední kapitolu. Nebo jako kdyby televize natočila seriál, ale odvysílala jen poslední díl," vylíčil konání zpravodajství České televize Petr Štěpánek.

„A propos. Ještě mě napadá: A je to opravdu poslední díl? Trump totiž zavelel, že teď teprve boj začíná. Ale to nejspíš pro změnu na obrazovce České televize opět neuvidíme," dodal Štěpánek v komentáři.

„Ale není to vlastně nic nového. Mám dokonce stejnou osobní zkušenost. Jen to tenkrát bylo obráceně. Když Špidlova vládní koalice v roce 2003 slavně odvolávala „Štěpánkovu“ Radu pro vysílání, Česká televize naši popravu vysílala v přímém přenosu. Když pak v dalších letech nezákonně odvolaní radní vyhrávali jeden soud za druhým, zpravodajci z Kavčích hor už ani nehlesli," uzavřel svůj komentář Petr Štěpánek.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Petra Štěpánka, foto: ps)