Svátek má: Nora

Politika

Velikost textu:

Chápu, že některým politikům se televize, říkejme jí třeba ČT 09, líbí

Chápu, že některým politikům se televize, říkejme jí třeba ČT 09, líbí

Chápu, že některým lidem i politikům se taková televize, říkejme jí třeba ČT 09, líbí. Aby taky ne! Je jejich propagandistickým nástrojem, je jejich politickým pomocníkem, spolupracovníkem i sluhou. Jejich drzost tím ovšem nekončí," napsal ve svém komentáři Petr Štěpánek.

Platí stále ... Česká tedy naše televize? Platí to, když si ji platíme
23. října 2019 - 08:30

Jenže zpravodajství nemá být ani probrexitové, ani protibrexitové. Zpravodajství nemá být ani prounijní, ani protiunijní. Zpravodajství nemá být ani protrumpovské, ani protitrumpovské. Zpravodajství nemá být ani proputinovské, ani protiputinovské. Zpravodajství nemá být ani prozemanovské, ani protizemanovské. Zpravodajství nemá být ani proklausovské, ani protiklausovské. Zpravodajství nemá být ani probabišovské, ani protibabišovské. Zpravodajství má být neutrální, má prostě pískat rovinu. Tam a tam se stalo to a to, tenhle k tomu řekl tohle, tamten toto. Nic víc, nic míň," napsal mimo jiné hudebník Petr Štěpánek na svém facebookovém profilu k činnosti zpravodajství České televize.A pak má následovat publicistika. Televize si má pozvat komentátory či politiky RŮZNÝCH názorů, nechat je volně hovořit a nechat na divákovi, aby si to sám přebral a učinil nějaký závěr. Přesně tohle ale Česká televize v naprosté většině svého referování o tom, co se u nás, v Evropě i na celém světě děje, nedělá. Nechce, aby divák přemýšlel. Rovnou mu servíruje, co si má myslet. Přímo ve zpravodajství. Čest nemnoha výjimkám. A pak to korunuje zoufale jednostrannou publicistikou," píše se ve Štěpánkově komentáři.

„Chápu, že některým lidem i politikům se taková televize, říkejme jí třeba ČT 09, líbí. Aby taky ne! Je jejich propagandistickým nástrojem, je jejich politickým pomocníkem, spolupracovníkem i sluhou. Jejich drzost tím ovšem nekončí. Ještě vyžadují, abychom jejich propagandu platili i my ostatní, kteří svět a jeho pravidla – včetně těch televizních – vidíme úplně jinak," konstatoval  Petr Štěpánek.

Plyne z toho jediné. Je naprosto neúnosné, aby Česká televize nadále existovala v této podobě," uzavřel svůj komentář Petr Štěpánek.

(ps, .facebookový profil Petra Štěpánka, Prvnizpravy.cz, foto: ps)