Svátek má: Viola

Politika

Velikost textu:

Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala

Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala

"V České televizi se k pořadům 168 hodin a Newsroom ČT24, které lze pojmenovat klidně za Nedělní chvilky naprdnutosti, přidávají i další včetně denních zpravodajských relací. Redaktoři si našli nebo je někdo platí za to, že mají třídního nepřítele ... Český svaz bojovníků za svobodu," tvrdí student politologie.

Platí stále ... Česká tedy naše televize?
23. března 2019 - 08:19

"Zatímco moderátorce prvního nedělního pořadu chybí už jen jen bič v ruce, redaktorům druhého pořadu  zase svazácké modré košile," komentoval  pořady, ve kterých, když se přímo nelže, tak se alespoň zamlčují mnohé souvislosti, student politologie, který si nepřál být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

"A navíc televize lže. Jak jinak nazvat informaci redaktorky, která oznámí, že na akci v sále, který patří Ministerstvu obrany členové onoho Českou televizí kompromitovaného spolku, přirovnali francouzského prezidenta k Hitlerovi. Nejenže ti, kteří vystoupili za tento spolek neřekli nic proti české armádě ani proti alianci NATO, ale pro kompromitaci bojovníků za svobodu se použije i lež. Stačí jen maličkosti. Zamlčí se, že na vzpomínkové akci k 15. března 1939 byl Vojtěch Filip, který je nejenom předseda KSČM, ale i první místopředseda Poslanecké sněmovny, tedy vysoce postavený ústavní politik. Byl tam i  Václav Klaus junior, který jen nejenom vyloučený člen ODS, ale v té době tam byl poslanec s názorem na články francouzského prezidenta ve Sněmovně stále předsedou školského výboru. A to se hodilo, protože mezi přítomnými byli i studenti středních škol."

Proč redaktoři neustále opakují lži nebo polopravdy?

"Protože je to jejich úkol. Navíc  to, co vytahují opakovaně jako kompromitující materiály, jsou  s prominutím sračky, které opakovaně vytahují na vedení Svazu bojovníků za svobodu. Posuďte sami, co je na tom k nepochopení, že vedení spolku loni předalo spolkové ocenění svému členovi a navíc sponzorovi akcí, při kterých dochází k úpravám hrobu Němci zabitých vlastenců. Jenže ono se vytáhne, že tím oceněným je poslanec, který jako člen pohotovostí pluku VB zasahoval proti lidem při takzvaném Palachově týdnu před třiceti lety. Že ve stejném pluku sloužil  i současný ministr obrany,  to už nikoho nezajímá. To na něj vytáhnou, kdyby náhodou Ministerstvo obrany nechtělo zrušit dotace tomuto Svazu bojovníků za svobodu. Nakonec už tak Česká televize ministra jednou vyděsila, když přezkoumavala autorství jeho diplomové práce. Další sračkou je údajné xenofobní vystoupení Jaroslava Vodičky v roce 2016 na Terezínské tryzně. Stačilo, že někdo to vystoupení označil za xenofobní a už  to  teče za Vodičkou. Když si jeho projev přečtete, zjistíte, že už tehdy Vodička říkal, co je stále pravda o migraci takzvaných ekonomických migrantů, ale v tom projevu Vodička rovněž složil hlubokou úctu těm, kteří v Terezíně šli na smrt včetně desítek mladých komunistů, které ještě 2. května 1945 nechali Němci zastřelit. Ubohostí je, že Vodičkovi Česká televize vyčetla i to, že jej prezident Zeman nedávno  pozval na Hrad na nějakou slavnost."Kdo tu kampaň proti Svazu bojovníků za svobodu financuje?

"To je správná otázka. Kdo má zájem, aby se mládeži nepřipomínala zvěrstva Němců v pohraničí v roce 1938 a ještě dřívější počínání Němců při  rozvratu Československa. Kdo neustále upozorňuje na excesy, ke kterým docházelo po válce při odsunu Němců a při zabavování majetku kolaborantů a zrádců, aby se pomíjely události, které tomu předcházely? Kdo přepisuje dějiny tak, že se vnuci diví, jak jejich dědové a babičky mohli za toho socialismu vůbec přežít? Kdo platí počínání nespěšného  kandidáta na prezidenta Fischera, který  nazval  členy Svazu bojovníků za svobodu prasaty podobně jako Němci v minulosti nazvali Židy? Těch otázek jsou desítky, ale neklade je Česká televize, jejíž redaktory za tu kompromitaci vedení Svazu bojovníků za svobodu třeba někdo platí. Je to někdo, kdo je napojený na sudetoněmecké spolky, neboť jen ony z toho, že bude zdiskeditovaný jeden vlastenecký spolek,  mohou vytěžit větší vliv v zemi a možná i usilovat o po válce zabavený majetek?"

Prvnizpravy.cz dříve napsaly ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)