Svátek má: Oleg

Politika

Velikost textu:

ČTK podle europoslance Davida propaguje některé kandidáty do Senátu

ČTK podle europoslance Davida propaguje některé kandidáty do Senátu

„Na internetových stránkách ČTK "České noviny" se objevila podle veřejnoprávní tiskové kanceláře zřejmě velmi důležitá zpráva, že do Senátu Parlamentu ČR bude kandidovat Fejk. Na základě čeho si ČTK dovoluje takto dělat propagaci jednomu kýmsi vybranému kandidátovi?" zeptal se Ivan David.

Snímek webové stránky ČTK
2. srpna 2020 - 16:07

Jak je možné jednoho kandidáta takto upřednostňovat? Pokud bychom stále měli věřit na přítomnost demokracie v ČR, musejí mít mít kandidáti maximálně rovné podmínky. Od přísného dodržování rovnosti je totiž odvozeno slovo "kandidát". Kandidáti na úřad konzula museli nosit bílou tógu (lat. toga candida), aby nemohli voličům zaimponovat skvostným ošacením," učinil exkurzi do historie Ivan David.

Nejen to, ČTK uvedlo několik výroků kandidáta, které vzbuzují sympatie, a které (nebo i sympatičtější) mohl klidně pronést kdokoli jiný z uvedených kandidátů, kteří ale nedostali tuto přležitost a jistě ji také všichni nedostanou. Takže rovné podmínky vyžadované v Římě v roce 63 př. n.l. se o 2000 let později nedodržují. Jistě ani tehdy neměli všichni stejnou šanci se o úřad ucházet, neboť ani tehdy něměli stejné finanční možnosti. Veřejnou podporu médií, které zprávy z ČTK opisují, by asi ani dnes nenechal Cicero bez povšimnutí," uzavřel svůj komentář, který napsal  europoslanec Ivan David a nazval jej: Fejk podporován ČTK, nepřijatelné!Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Ivana Davida, foto: obrázek z počítače)