Svátek má: Gustav

Politika

Velikost textu:

Děvče z ČT Witowská se předvádí ve střetu zájmů svého přítele Koláře

Děvče z ČT Witowská se předvádí ve střetu zájmů svého přítele Koláře

„Nezaslepení pedagogové žurnalistiky a politologie si při sledování současných  publicistických  a zpravodajských relací ČT musí mnout ruce. Kde jinde by svým posluchačům mohli ukázat na desítky otřesných, špatně, hloupě a závisle vedených rozhovorů a pořadů," míní student politologie.

Vojtěch Filip v rozhovoru s redaktorkou ČT Světlanou Witowskou
15. května 2021 - 04:20

Už tušíte, že se jedná o studenta, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota. Má k tomu vážný důvod zvláště v této zvláštní době.

Proč je redaktorka  Witowská z České televize podle vás ve střetu zájmů svého přítele Koláře?

„Že redaktorka Witowská je víc než v přátelském vztahu s bývalým velvyslancem v Rusku a v USA a se současným poradcem předsedy Senátu s Kolářem není žádným tajemstvím, neboť se s tím televizní redaktorka sama pochlubila i v seriozních médiích.  Kolář senior je politik TOP09, jeho syn je spolustraník a ještě starosta Prahy 6, který, jak sám řekl, nechal v roce 2020 odstranit sochu maršála Koněva, protože neměl roušku. Nu a o  Witowské se ví, že má  stejné smýšlení jako Kolářové. Proto nemůže dělat rozhovory s politiky z jakýchkoliv stran. Nakonec nedávné rozhovory například s ministrem Hamáčkem a zejména s předsedou KSČM Filipem ukázaly, že hájí zájmy Kolářů a jim podobným a to by zejména v médiu veřejné služby nemělo být."To je silné osočení? Jaké k tomu máte oprávnění?

„Cítím se být k osočování, jak vy říkáte, oprávněný především  jako koncesionář České televize. Že se nemýlím, zjístí každý, pokud není zaslepený, když se podívá na rozhovor Filip - Witowská a bude vnímat bez sympatií a nesympatií ke KSČM chování redaktorky ČT. Stačí si jen všimnout,  jak uklidila Filipovo tvrzení, že vztahy s Ruskem se zhoršily třeba po odstranění pomníku maršála Koněva. A kdopak jej odstranil? Přeci Kolář junior. Další z mnoha podrazů  Witowské je její počínání, když  nutila Filipa, aby se vyjádřil k současnému ohýbání Ústavy ze strany Hradu. To pak  nenechalo děvče z ČT Filipa ani dokončit první větu, když se rozhovořil o ohýbání  Ústavy ze strany Václava Havla. Neustálé dobírání zpovídaného Filipa, proč tento poslanec  nedůvěřuje BIS,   Witowskou ve svém předvádění přivedlo k úsměvnému argumentu,. Ona měla totiž rozhovor s poslankyní Černochovou a ta BIS věří. Tak by se dalo pokračovat. Nemusíte být zrovna voličem KSČM nebo ČSSD, ale pokud nejste zaslepení, tak musíte přeci cítit, že  Witowská jako fanoušek jedné z opozičních stran nemá před vyhlášenými volbami v politické publicistice a zpravodajství, co pohledávat."

Vždyť je to její profese? Bylo by to správné, zakazovat ji její práci?

„Ano, profesí Witowské je novinařina, ale ona  je ještě fanatická propagandistka. A navíc, i když nebude na obrazovce, tak může i některé pořady silně ovlivnit. Nedávno byl asi náhodou Kolář senior v Událostech a komentářích. Bylo zajímavé, že ostatní pozvaní hosté, podle moderátora, odmítli účast při diskusi s ním. Kolář si pak několik minut povídal, co chtěl o vládě, o Hamáčkových cestách a o prezidentových velezradách a  nikdo mu přitom vůbec neskákal do řeči. Snad nevěříte tomu, že by tato vlídnost  byla náhodná?"


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, ČT Interview, Prvnizpravy.cz, foto. ČT24)