Svátek má: Alan

Politika

Velikost textu:

Dnes nehřmí, dnes mohou lidi demonstrovat za jakékoli nesmysly ...

Dnes nehřmí, dnes mohou lidi demonstrovat za jakékoli nesmysly ...

V rozhovoru s českým prezidentem Milošem Zemanem na TV Barrandov byly 14. listopadu 2019 hlavě státu položeny mimo jiné i následující otázky ...

Prezident Česka Miloš Zeman
17. listopadu 2019 - 08:15

Mně se zdá, že  oslavy 17. listopadu budou spíše odrazem aktuální politické situace, protivládní, proti prezidentovi a tak, a je mi to trochu líto.

„Především, a to je podstatou věci, na těch oslavách budovu převážně, ne výlučně, ale převážně lidé, kteří s listopadovou revolucí před třiceti lety nemají vůbec nic společného, pokud dokonce nestáli proti ní. Jeden takový příklad jsem ostatně uváděl ve svém projevu k 28. říjnu, a Vy víte, o jaký příklad šlo," prohlásil Miloš Zeman.

„Ale já bych to odlehčil. Mně jeden umělecký kovář na setkání s občany dal krásný dárek. Je to velký svícen, dvě svíčky a mezi nimi je krásně vytepaná růže, a já v neděli, obě dvě, poprvé, tyto svíčky zapálím a budu vzpomínat na ty, kteří u toho byli. A jak se říká, byli u toho, když hřmělo. Dnes nehřmí, dnes mohou lidi demonstrovat za jakékoli nesmysly, třeba i za ten revoluční socialismus, který už jsme tady taky jednou měli, a nikdo je samozřejmě netrestá. Nicméně, proč tam být, když už nehřmí. Já jsem spíš člověkem, který má rád bouřku."

V další části rozhovoru prezident Zeman ještě řekl ...

„V politice platí, že politika je něco jako válka. Dokonce se kdysi říkalo, že volební kampaň je druh občanské války. Vzpomínáte si? Někteří budou s Vámi, a těch nebude málo. A někteří budou proti Vám. Zase kdyby to bylo tak, že všichni budou s Vámi, tak je tady totalita."

(ps, Hrad.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)