Svátek má: Libuše|Amálie

Politika

Velikost textu:

Do zastupitelství měst a obcí a do Senátu kandidují i známí sportovci

Do zastupitelství měst a obcí a do Senátu kandidují i známí sportovci

Mezi kandidáty do zastupitelství měst, městských částí a obcí nebo do Senátu jsou i známí sportovci. Někteří budou po případném zvolení pokračovat ve své práci, jiní naopak teprve mohou vstoupit do regionální politiky.

Ondřej Synek si nedávno zkusil práci v autoservisu
5. října 2018 - 08:38

Některé sportovce, kteří byli zastupiteli, ale už na volebních lístcích nenajdete.

Ve dvojměstí  Brandýs nad Labem - Stará Boleslav kandiduje do zastupitelstva držitel několika olympijských medailí a medailí ze světových i evropských šampionátů Ondřej Synek.

"Jsem někde dole na kandidátce a snad mě voliči neprokřížkují do zastupitelstva jako před čtyři lety," řekl slavný úspěšný veslař s úsměvem, když se vrátil zrovna z MS, na kterém skončil na druhém místě.

Synek prohrál sázku a tak nedávno musel jednu směnu pracovat ve škodováckém servisu. Naopak, kdyby se stal mistrem světa, tak by si zkusil projet závodní vozem trať rally. 

V jiném městě okresu Praha - východ v Říčanech kandiduje za hnutí, které podporuje sport a zdraví v tomto městě, málem celá sestava současných i bývalých ragbistů. "V Říčanech je skoro v každé rodině někdo, kdo hrál nebo ještě hraje ragby," řekl pro Prvnizpravy.cz chodící historie říčanského ragby Jiří Štuksa, který rovněž kandiduje. Jinak  v minulém volebním období byli v zastupitelstvu Říčan dokonce dva ragbisté. Kromě předsedy klubu David Frydrycha i bývalý reprezentant Petr Michovský, byť byl zvolený za jiné hnutí.  Tentokrát na kandidátce jsou i současní reprezentanti Jan Kučera a Martin Cimprich, ale i bývalí reprezentanti Tomáš Kohout a Pavel Čamrda.


Do Senátu dokonce v jednom volebním obvodě kandidují sportovci, kteří se zasloužili o slávu českého sportu na ledě. Jsou jimi trenér rychlobruslařek Petr Novák a hokejista Vladimír Martinec.

Naopak do pražského zastupitelstva už nekandidují sportovci, kteří stáli v čele sportovní komise  volejbalista Antonín Ledl a a před ním hokejista  Petr Bříza. Podle Ledlova syna Martina se jeho tatínek rozhodl, protože už na taková rozhodnutí má svůj věk a Petr Bříza přiznal v rozhovoru pro SportovniListy.cz, že se politické názory a představy TOP 09 příchodem předsedy hnutí do čela pražské kandidátky otočily o 180 stupňů.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)