Svátek má: Zita

Politika

Velikost textu:

Dopravní podnik v Praze má už čtyři sady vlaječek, víc než za socialismu

Dopravní podnik v Praze má už čtyři sady vlaječek, víc než za socialismu

Duhové vlaječky vyvěšené na čele pražských tramvají připomínaly  svátek přátel duhových barev. Jde o již po českých, evropských vlaječek a vlaječek NATO nejméně o čtvrtou sadu vlaječek, které má Dopravní podnik hl.m.Prahy pro vyvěšování k dispozici.

Duhové vlaječky na čele pražských tramvají připomínaly svátek přátel duhových barev
9. srpna 2020 - 08:25

Magistrát Prahy nemá patrně nic jiného na práci než vyzdobovat své tramvaje nejrůznějšími  vlaječkami. Nakonec už jich má dopravní kolos dispoující stovkami tramvají a autobusů i vozů metra a lanovou dráhou na Petřín několik sad a dokonce světe div se, o násobně více než jich měli pražští dopraváci v době budouvání rozvinutého socialismu.

Počítejme společně. Na dopravních prostředcích můžeme vidět při mimořádných událostech vlaječky České republiky, dále vlaječky Evropské unie a vojenské organizace NATO a nyní duhové vlaječky seskupení lidí, kteří mají rádi duhové barvy.
„Otázkou je, jakých vlaječek se Pražané ještě dočkají v nejbližších dnech. Obávám se, aby třeba pražská radnice při návštěvě amerického ministra zahraničních věcí neozdobila  čela tramvají americkými vlaječkami  a napadá mne ještě vybavit dopraváky případně i vlaječkami Tibetu. Nikdo neví, kdy se budou hodin až sem zase přicestuje nějaký významný Číňan," usoudil student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)