Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

FTV Prima: Na co si stěžuje Drahoš? Vždyť měl stejné křeslo jako Zeman!

FTV Prima: Na co si stěžuje Drahoš? Vždyť měl stejné křeslo jako Zeman!

Po úterním odvysílání duelu „Česko hledá prezidenta“ vysílaném na TV Prima se objevilo na sociálních sítích velké množství pozitivních i negativních reakcí. Po svém vystoupení byl rozhořčen na podmínky duelu i jeden z kandidátů Jiří Drahoš.

Jiří Drahoš
25. ledna 2018 - 09:32

K reakci Jiřího Drahoše se vyjádřila FTV Prima ve své tiskové zprávě:

Nechápeme rozhořčení jednoho z kandidátů duelu „Česko hledá prezidenta“, pana Jiřího Drahoše.

Vzhledem k tomu, že během debaty byla probírána témata, která se intenzivně řeší také v Parlamentu ČR a Senátu ČR, a která se dotýkají i Ústavy České republiky, rozhodně je nepovažujeme za bulvární.

Nechápeme tedy, co má být dle jeho hodnocení bulvárního na církevních restitucích, právu na držení zbraní, možnosti zmírnění protikuřáckého zákona nebo otázkách migrace.

Okruhy témat, které si vyžádal tým Jiřího Drahoše a které jsme zaslali oběma stranám zároveň v časovém předstihu pěti dní, byly také oficiálně zveřejněny. Pan Drahoš k nim nevznesl žádné připomínky, a to ani před zahájením debaty.


Vstupenky divákům do divadla nepřidělovala televize Prima, ale volební štáby obou kandidátů. Oba týmy kandidátů dostaly vstupenky a zajistily si také jejich distribuci a obsazení míst.

O přítomnosti diváků vybraných volebními týmy věděli oba kandidáti předem a nevznesli k tomu žádnou připomínku, stejně tak jako k místu konání.

Bylo tedy čistě na rozhodnutí volebních týmů, koho na debatu pozvou. Pokud měl pan Jiří Drahoš dojem, že příznivci jednoho kandidáta jsou více hluční, než u protikandidáta, tak je nutné uvést, že hluk byl na obou stranách identický.  

Kandidáti měli možnost pozvat si do divadla své podporovatele, včetně VIP osobností, a to rovným dílem. Každý z obou kandidátů tak získal polovinu míst v hledišti, tedy 400 lístků, což odpovídá možné kapacitě divadla. Oba kandidáti tak měli stejné zastoupení a podmínky byly rovnocenné.

To, že pan Drahoš hodnotí pohodlnost křesla, nám přijde úsměvné, uvádí se na závěr tiskové zprávy.

(rp,prvnizpravy.cz,ftvprima,foto:arch.)