Svátek má: Valdemar

Politika

Velikost textu:

Hašek: Ostrava bývala baštou ČSSD než přišlo OKD a srazilo nám vaz

Hašek: Ostrava bývala baštou ČSSD než přišlo OKD a srazilo nám vaz

„Tématem ČSSD má být teď státní rozpočet na rok 2020, vyjednávání se sociálními partnery v Tripartitě o mzdách a platech, otázka minimální mzdy. Řešit máme sucho a vodu, problémy ve zdravotnictví. Namísto toho smutné čtení z Ostravy," má jasno bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek.

Bývalý místopředseda ČSSD a bývalý hejtman Michal Hašek
19. září 2019 - 08:15

„Toto ČSSD opravdu nepomůže. Odkaz na výsledky komunálních voleb jsou jen jasnou záminkou pro čistku, která do demokratické strany nepatří, stejně tak by se šlo ptát na vyvození odpovědnosti za prohrané krajské volby 2016 i fatální porážku ve sněmovních volbách 2017, kdy byl na poslední chvíli celostátním lídrem Lubomír Zaorálek. Ostrava bývala baštou ČSSD než přišlo OKD a srazilo nám vaz,"
píše se v Haškově komentáři.

„Tam je primárně třeba hledat příčinu brutálního propadu z dříve obvyklých 30-40% voličské podpory na nynější pouhopouhé jednotky procent. Pokud budou žít někteří sociální demokraté pouze starými či novými válkami namísto práce pro lidi, aby získávali zpět jejich ztracenou důvěru a podporu, nebude ČSSD bohužel pomoci," burcuje Michal Hašek.„A tato nemoc není jen záležitostí severní Moravy. Páteční jednání celostátního předsednictva ČSSD v této věci ukáže, jakou cestou se kdysi nejsilnější levicová strana v zemi vydá... TEST OSTRAVOU," uzavřel svůj komentář bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek.

(ps, facebookový profil Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto: ps)