Svátek má: Markéta

Politika

Velikost textu:

Havlova hláška jinak: Pravda a láska musí zvítězit lží a nenávistí!

Havlova hláška jinak: Pravda a láska musí zvítězit lží a nenávistí!

„Jak už to tak bývá, i všechno zlé a smutné je k něčemu dobré. Teď aktuálně smrt Karla Gotta. Definitivně prasklo, co je celá jedna zdejší společenská a politická garnitura zač. A je úplně jedno, zda jí říkáme kavárna, pravdoláska, havlérka či jinak," napsal v komentáři Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek, komentátor současného dění
5. října 2019 - 06:20

„Snad u žádné jiné skupiny lidí neexistuje tak propastný rozdíl mezi tím, jak vysoké mínění sami o sobě mají, a tím, jací ve skutečnosti jsou," konstatoval v komentáři Petr Štěpánek, který na facebookovém profilu nazval: Smutná předlistopadová zpráva

„Stěžují si, že společnost je rozdělená, ale sami neúnavně kopou další a další příkopy. Zaklínají se pravdou a láskou, ale prýští z nich jen a jen lež a nenávist. Takže na sociálních sítích i jinde to aktuálně vypadá, jako by na těle společnosti prasknul vřed, z něhož se valí spousta hnisu. Nevěříte? Tak mrkněte na Twitter nebo nakoukněte do Šafrovy pseudonovinářské nálevny," dodal hudebník Štěpánek.

„Blíží se 30. výročí sametového Listopadu. Havlovo nejznámější heslo mají tihle elitářští týpci stále na rtech, ale svými skutky z něj vypouštějí jedno slůvko. Předložku „nad“. Pročež nejznámější Havlův bonmot dnes zní takhle:  

„Pravda a láska musí zvítězit nad  lží a nenávistí!“ 

Ale ještě je třeba dodat, že ta jejich pravda a láska už dávno nemá se skutečnou pravdou a láskou vůbec nic společného. Dokonale tahle krásná slova zprofanovali," píše se ve Štěpánkově komentáři.

„Jsou pouze dvě možnosti. Buď odkaz posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla vůbec nepochopili, anebo je ten odkaz jiný," má jasno Štěpánek.

„Zda je to tak, či tak, nechť si každý odpoví sám. Každopádně je to ale špatná a smutná zpráva," uzvařel svůj komentář Petr Štěpánek.
V diskusi se ke komentáři vyjádřili jeho čtenáři ...


„Mám spoustu přátel po celém světě, ale  jsem jim nedokázal vysvětlit, co tady po úmrtí Karla Gotta někteří dokázali vypotit. Opravdu jsem se velice styděl. Ale jim to zřejmě vůbec nevadí,  jak prezentují národ ve světě," napsal jeden ze čtenářů.


"Karel Gott byl velmi slušný, pracovitý člověk a vynikající umělec. Negativní hodnocení jsou vizitkou neschopných, závistivých a neukojených blbců," má jasno jiná komentátorka.

(ps, facebookový profil Petra Štěpánka, Prvnizpravy.cz, foto: ps)