Svátek má: Dorota

Politika

Velikost textu:

Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Karkulka?

Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Karkulka?

Když si bývalý hejtman a také bývalý místopředseda ČSSD Jiří Zimola přečetl článek, který popisoval o Neznámých okolnostech nejslavnější české vraždy, ve kterém bylo uvedena i úvaha, že  Svatý Václav možná vůbec nežil, svěřil se, že se mu hroutí svět. 

Jiří Zimola
29. září 2019 - 08:25

„Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-) " napsal ironicky Jiří Zimola na svém facebookovém profilu, aby jeho poznámku ihned komentovali čtenáři.

„Taky si říkám, že jsem jak Alenka v říši divů," napsala jedna čtenářka.

„Vzali jste mi dětství," dodal další čtenář se stejnou ironií jako poznámku napsal Jiří Zimola.

„A kdoví komu vůbec patří ty ostatky... Možná byl i žena, tedy svojí vlastní sestrou, možná i tetou či babičkou. Žila vůbec ta sv. Ludmila??!!" napsal další komentátor.

Kostel sv. Bartoloměje v Divišově skrývá hrobku rodu Šternberků

„A proč ne? Že nás něco učili ve škole, neznamená. že to tak bylo. Věda i historici přicházejí s novými poznatky.. Je třeba si uvědomit, že veškeré informace o sv. Václavovi čerpáme z legend, čili zdroje dosti chabého. Na a připočeteme li k tomu dob u národního obrození, tak dnešní informace jsou tak zkreslené, že můžeme pátrat znovu," napsal další komentár Zimolova vzkazu.

(ps, facebookový profil Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: ps)Je to fake nebo není? Pozná to Výbor pro nedemokratickou činnost? "Co napsala Lenka"

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%