Svátek má: Doubravka

Politika

Velikost textu:

Imigrace je něčím, co není ochotná omezit EU, ať je situace jakkoliv zlá

Imigrace je něčím, co není ochotná omezit EU, ať je situace jakkoliv zlá

„Jednotlivé osoby mají právo požádat v Evropské unii o azyl. Je to ve smlouvě, je to v mezinárodním právu. To nemůžeme ani dočasně omezit,“ řekla Ylva Johansson. Co to je za babu? Komisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johansson, přátelé.

Poslanec Radim Fiala
7. srpna 2020 - 08:35

„Podle Evropské unie ani covid-19 nepozastavuje právo uprchlíků na azyl. Gatestone Institute informoval, že podle dokumentu Evropské komise z 30. března 2020 nazvaného „Praktické pokyny k uplatňování dočasného omezení cest do EU, jež nejsou nezbytně nutné“ vydaného k usnadnění tranzitních režimů pro repatriované občany EU a k řešení jejich dopadů na vízovou politiku se však na „lidi, kteří potřebují mezinárodní ochranu a lidi, kteří ji potřebují z humanitárních důvodů,“ tato omezení zbytných cest z třetích zemí nevztahují. To znamená, že lidé, kteří žádají o mezinárodní ochranu, nemohou být vráceni zpět a že právo migrantů a uprchlíků žádat o azyl nemůže být pozastaveno ani v době pandemie koronaviru. Vidíme, že EU prosazuje masovou imigraci. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejme, tím lépe," napsal poslanec Radim Fiala.

„Takže jsou kvůli koronaviru omezována práva občanů členských států EU, ale práva migrantů ne?" zeptal se poslanec SPD.

„Výsledky této politiky jsme viděli během nedávné krize na řecko-tureckých hranicích, když turecký prezident Recep Tayyip Erdogan použil migranty jako nástroj politického vydírání a vyhrožoval, že v Evropě rozpoutá novou migrační krizi. V té době Řecko oznámilo, že pozastavuje veškeré žádosti o azyl.  Evropská komise však s tímto opatřením nesouhlasila. Komisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johansson nařídila Řecku, aby umožnilo migrantům, které Erdogan dopravil na hranici, požádat o azyl," připomenul Fiala, aby citoval představitele EU.

„Jednotlivé osoby mají právo požádat v Evropské unii o azyl. Je to ve smlouvě, je to v mezinárodním právu. To nemůžeme ani dočasně omezit.“ řekla Ylva Johansson.

„Řecko poté omezení zrušilo, což Ylva Johansson uvítala slovy: „Nyní je důležité hájit naše hodnoty a základní práva.“ .. " dodal Radim Fiala.

„Kvůli covidu-19 bylo pozastaveno mnoho jiných věcí: Evropanům se řeklo, že mají být doma, školy a mateřské školky byly zavřené, lidé nemohli chodit do práce a mnoho jich ztratilo práci. Bylo uděláno vše, aby se omezilo šíření covidu-19. Avšak imigrace se zdá být něčím, co EU není ochotná omezit, ať je situace jakkoliv zlá,“ komentovala  celou věc správně Judith Bergman z Gatestone Institutu.

„16. dubna 2020 Evropská komise navíc vydala doporučení, ve kterém varovala členské státy Evropské unie, že registrace a zpracování žádostí o azyl musí pokračovat a že členské státy se musí i nadále řídit azylovým zákonem," dodal Fiala.

Johansson dodala, že EU povede vyšetřování členských států, které si dovolí migranty na svých hranicích odmítat. Komisařka řekla: „Nemůžeme chránit hranice EU porušováním lidských práv. Podle mého názoru nastal čas zvážit možnost zřídit nový mechanismus monitorování odmítání na hranicích. Musíme totiž zajistit, že členské státy budou zákony EU respektovat.“

„Eurokomisařka Ylva Johansson (bývalá komunistka) před časem také řekla, že by Evropa byla bez masové imigrace daleko, „daleko chudší“, a vyzvala k otevření několika nových legálně průchodných cest, aby se počty migrantů ze třetího světa ještě zvýšily," píše se ve Fialově komentáři.

„Vždy existují pravicoví extremisté nebo rasisté a xenofobové, kteří by migranty rádi označovali za něco abnormálního, a ti by rádi migranty označovali jako ‚oni‘, to ale není pravda. Migrace je normální. Migranti jsou tu,“ řekla Johansson.

„Vidíme, že EU prosazuje masovou imigraci. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejme, tím lépe," uzavřel komentář Radim Fiala.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Radima Fialy, foto: ps)