Svátek má: Berta

Politika

Velikost textu:

Jaroslav Bašta: Násilí na ženách jako válka civilizací

Jaroslav Bašta:  Násilí na ženách jako válka civilizací

Není to tak dávno, kdy stránky novin plnily zprávy o tom, že ve francouzských městech „mladíci“ fyzicky trestali mladé ženy kvůli příliš krátkým sukním či blůzkám s příliš velkými výstřihy, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Jaroslav Bašta
1. listopadu 2020 - 03:20

Sdělovací prostředky sice nic nesdělily ani o motivech či původu útočníků, nicméně upozornily na to, že násilí na ženách je neakceptovatelné. Feministky mlčely, čímž nepřímo dali najevo, kdo to spáchal, a znovu prokázaly, že islamismus je vrcholným stadiem feminismu.
   
Mezitím se ve Francii začala situace doslova vyostřovat, od facek se přešlo k uřezávání hlav jako projevu mírumilovnosti jednoho nejmenovaného náboženství, které se cítí uraženo reprintem karikatur proroka Mohameda. První obětí byl profesor dějepisu na střední škole, kterému mladý islamista uřízl na chodníku hlavu. Protože tento počin francouzský prezident odsoudil, a zastal se svobody slova, dočkal se urážek od prezidenta tureckého.
   
Ve stejné době probíhá válka mezi křesťanskými Armény a muslimskými Azery o Arcach (Náhorní Karabach), přičemž Turecko se svými pohrobky Islámského státu podporuje Azerbajdžán a Francie se svou silnou arménskou menšinou naopak Arménii. Proto se dalo docela logicky předpokládat, že dekapitace Samuela Patyho nebude posledním teroristickým činem v boji o svobodu vyjadřování. Vražda v katedrále v Nice představuje symbolický posun od terorismu k válce civilizací.
   
A to hned ve třech ohledech – místem činu, které je jasným vzkazem, že cílem jsou křesťané, osobami obětí, jimiž zase byly ženy a nakonec i identitou pachatele. Tuniský migrant, který se v září dostal na italský ostrov Lampedusu, počátkem října do Francie. Již nebude možné popírat přímé propojení teroristických hrozeb s ilegální migrací...
   


Obávám se, že v tomto ohledu asi podceňuji kreativitu unijní propagandy. Tunisan sice vtrhl ozbrojen nožem do katedrály, za pokřiku Alláhu akbar! zavraždil tři lidi, nepřestával se dovolávat svého boha ani při zatýkání policií, přesto oficiálně je motiv jeho počínání nejasný. Nelze proto do budoucna vyloučit snahu nenazývat vraždy v katedrále teroristickým činem s náboženským pozadím. Ale to si musí vyřešit samotní Francouzi.
   
Pro nás z toho současného dění vyplývá několik poučení. To první znamená, že vraždění křesťanů se už nebude omezovat jen na Afriku a Blízký východ. Musíme se naučit nový pojem – christianofobie, a mít na paměti, že bezvěrci jsou s křesťany na jedné lodi. V otázce migrace bude pojem předběžná opatrnost nejdůležitějším přikázáním. Na každého, kdo nám sem bude chtít vnutit nechtěné migranty, je třeba pohlížet jako na osobu ohrožující zdraví a životy našich žen. Jak ukazuje francouzský  příklad, ony jsou prvními obětmi počínající války civilizací.
                                    
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)