Svátek má: Václav

Politika

Velikost textu:

Je skandální, že často jsou trestně stíháni lidé, kteří bránili svůj život

Je skandální, že často jsou trestně stíháni lidé, kteří bránili svůj život

Ministr vnitra Hamáček z ČSSD místo toho, aby řešil skutečné problémy lidí, tak řeší hlouposti. Gang zlodějů, který řádí jihovýchodně od Prahy, má již na svědomí kolem 120 vloupání a vesele si loupí dál," napsal poslanec Radim Fiala. 

Poslanec Radim Fiala
12. ledna 2020 - 08:15

Současně ale vláda včetně ministra vnitra Hamáčka odmítá náš návrh zákona, který zakotvuje princip „můj dům – můj hrad“, který dává občanům jasná práva pro jejich sebeobranu. Čili jednak zločinci nebyli zadrženi, jednak vláda odporuje tomu, aby se občané mohli efektivně bránit sami, když jim vláda bezpečí nezajistí! Pokud ale podpoříte hnutí SPD, zajistíme bezpečí v naší zemi i to, abyste měli právo se efektivně bránit!," píše se ve Fialově komentáři.

Poslanecký klub SPD v září navrhl a podal do Sněmovny novelu trestního zákoníku (princip "můj dům – můj hrad), která má posílit práva slušných lidí, kteří jsou přepadeni. SPD tím chce posílit institut tzv. nutné obrany, jelikož dnes je stav takový, že napadený člověk je ještě odsouzen za to, že se bránil, protože to může být podle soudu posuzováno jako nepřiměřené. Chráněni zákonem ale musí být podle SPD slušní lidé, nikoliv gauneři!" míní poslanec SPD.

Konkrétně navrhujeme vložit nově do trestního zákoníku tuto větu: „O nutnou obranu se naopak jedná, je-li obrana vedena vůči osobě, která neoprávněně vnikla do cizího obydlí za použití násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí nebo překoná-li překážku, jejímž účelem je zabránit vniknutí, pokud takové jednání může vyvolat u obránce oprávněnou obavu z ohrožení života či zdraví jeho nebo jiné přítomné osoby.“ konstatuje Radim Fiala.

Je skandální, že jsou často trestně stíháni lidé, kteří bránili svůj život, svoji rodinu či svůj majetek, a gauneři se jim často vysmívají. Představte si, že Vám v noci někdo někdo vnikne do bytu či do domu. V ložnici Vám spí manželka, v dětském pokoji Vaše děti. Máte o ně strach. Ale máte i strach o svůj život. Jak můžete vědět, zda má zločinec u sebe pistoli, nůž, páčidlo nebo je „pouze“ přeborník v karate? Jste rozespalý, jste v šoku... Zloděj a potenciální vrah je ve výhodě," má jasno poslanec SPD.

Veškeré riziko a následky svého nezákonného jednání má nést násilník, který se dopouští protizákonného násilného jednání. Tento námi navrhovaný princip také může odstrašit potenciální pachatele. V dnešní době při relativně nízkém riziku si kriminálník řekne, že se mu vlastně nemusí skoro nic stát (případ vykrádaček je toho jasným důkazem), ale v okamžiku, kdy posílíme práva slušného člověka, který se brání, si zločinec rozmyslí, zda do bytu či do domu vnikne…   Podle současné úpravy musí obránce například ve svém domě nejdřív čekat, než bude útočníkem přímo napaden, nechce-li riskovat trestní stíhání. To je šílené...," míní Radim Fiala.

Ale pan ministr Hamáček místo toho, aby řešil bezpečnost českých občanů, tak označuje za obrovské nebezpečí Facebook a sociální sítě a jeho ministerstvo vnitra označuje lidi, kteří se chtějí bránit proti masové imigraci a islamizaci, za lidi, kteří šíří „předsudečnou nenávist“. To je opravdu skandální.  Pokud ale podpoříte hnutí SPD, zajistíme bezpečí v naší zemi i to, abyste měli právo se efektivně bránit! ;-) Co říkáte? "
uzvařel svůj komentář poslanec SPD Radim Fiala.

(ps, facebook Radima Fialy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)