Jiří Baťa: Překvapivý údiv doktora přírodních věd

politika

Musím se přiznat, že mě překvapil údiv RNDr. Jiřího Payne, vyslovený   v PL.cz: Vakcíny? Výrobce přece musí prokázat smysluplnou účinnost! píše v komentáři Jiří Baťa.

Jiří Baťa: Překvapivý údiv doktora přírodních věd
Jiří Baťa
22. listopadu 2021 - 11:10

Od doktora věd bych takovou otázku nečekal, nicméně mě udivuje, že téměř po dvou letech RNDr. Payne není obeznámen s medicínskou charakteristikou vakcín od firmy Pfazer, resp. BioNTech, Moderna, Johnson and Johnsona aj.

Je přece všeobecně známo, že vakcíny od těchto firem byly „vyvinuty“ či „vyrobeny“ tzv. jako rychlokvašky, prakticky za 8 měsíců (někdo tvrdí 1 rok), vývoj neprošel standardním procesem zkoušek, analýz a jiných běžných praktik a také proto byly příslušným úřadem pro schvalování léčiv uznány jako neoficiálně, resp. podmínečně použitelné. Jejich časová účinnost proto nemohla být dostatečně ověřena, protože vakcíny neprošly dlouhodobými analýzami, které se běžně provádí na lidech-dobrovolnících (běžný proces vývoje a schvalování vakcín trvá až několik let). Také účinnost jednotlivých šarží vakcín značně kolísala (resp.kolísá) a to v rozpětí až několika desítek procent. To má za důsledek, že se očkování musí opakovat jako druhá, třetí a jak se predikuje, bude zřejmě zapotřebí i čtvrtá očkovací dávka, přičemž není vyloučeno, jak naznačili představitelé fy. Pfazer, že se snad bude muset očkovat každý rok.
     

Z hlediska účinnosti a lze-li to tak nazvat, utrpení očkovaných lidí je to zjištění naprosto alarmující, na druhé straně pro výrobce vakcín je to naopak zajištění dalšího výnosného byznysu. Nabízí  se otázka, zda poměrně časově nízká účinnost vakcín, včetně také ne příliš vysoké kvality a účinnosti vakcín, není taková výroba vakcín záměrná, aby výrobci měli dlouhodbě zajištěnu výrobu a potřebný odbyt na nebohých obětech, tedy očkovaných lidech. Zvláště dojde-li k tomu, že různí „neumětelé“, kteří (ne)odborně rozhodují o potřebě a četnosti očkování, vydají příkaz k povinnému očkování. Pan doktor Payne je zřejmě šťastný člověk, protože on či někdo jeho blízký nebyl zřejmě Covidem-19 postižen, jinak by musel vědět, že zmíněné používané vakcíny jsou dosud oficiálně neschválené „zmetky“, bez neschválených parametrů a dalších faktorů, abychom mohli říct, že jsme očkování kvalitními vakcínami. Co horší, že navzdory těmto skutečnostem nám „renomovaní“ odborníci tvrdí, jak potřebné či dokonce nutné je očkování. Je totiž podstatný rozdíl mezi očkováním a „očkováním“. Někteří lékaři připomínají, jak se kdysi, přesněji za „totality“, lidé a děti úspěšně očkovali proti různým nemocem a proto i dnes je prý potřeba se očkovat. Proč ne, ale ať jsou nám k dispozici poskytnuty vakcíny s garantovanou účinností co do kvality, tak i času. Pak  se jistě nebude nikdo zdráhat nechat se očkovat. Odpůrci očkování mají jistě dostatek opodstatněných důvodů, proč se nenechají očkovat. Stát, ale rovněž očkovaní občané by to měli pochopit a respektovat!  

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 65%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif