Svátek má: Xenie

Politika

Velikost textu:

Jiří Paroubek má jasno: Odchod hrdiny bez poct

Jiří Paroubek má jasno: Odchod hrdiny bez poct

„Vše je v demokracii během pár desítek vteřin jinak. Hrdina jarního boje proti pandemii koronaviru, Roman Prymula, končí ve funkci ministra zdravotnictví," napsal Jiří Paroubek.

Bývalý předseda ČSSD a premiér Jiří Paroubek
24. října 2020 - 14:25

„V zásadě po banální, ale za současného stavu fatální chybě, kterou udělal. Na jaře se Prymula projevil jako excelentní krizový manažer. Klidně komunikoval i ta nejméně populární opatření, která vláda s úspěchem uskutečnila," uvedl ve svém komentáři Jiří Paroubek.

„Totéž se od něj očekávalo nyní, v mnohem složitější situaci, do které se republika dostala. Nedostala se tam samozřejmě sama. Bezstarostnost premiéra, opožděná rozhodnutí v boji proti druhé vlně pandemie a selhání prakticky celé politické elity včetně opozice (s výjimkou ministra vnitra Jana Hamáčka, který se na základě analýz, jež měl k dispozici, dožadoval s předstihem řady týdnů – již na konci srpna – zásahu vlády v boji proti druhé vlně pandemie)," konstatoval dál Jiří Paroubek.

„Noční schůze ministra zdravotnictví s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem v restauraci Rio´s, byla za dané situace hloupou chybou. Chybou takového charakteru, že může přímo rozdrtit důvěru veřejnosti ve vládu a její opatření v boji proti pandemii. Návštěva restaurace a setkání v ní v situaci, kdy jsou restaurace uzavřené a pohyb bez roušky, to je něco, co je nepřijatelné. To, že premiér zahájil akci výměny ministra okamžitě, je správné a odpovídá to naléhavosti situace," dodal Paroubek.

„V demokracii jsou si všichni, alespoň teoreticky, rovni. Nemají být někteří rovnější, než ti druzí. Zejména za mimořádného stavu. Pokud A. Babiš vybere správnou figuru do čela resortu, vládě tato rychlá změna v čele resortu za chybujícího ministra pomůže. Upevní to pozici vlády a její důvěru ve veřejnosti. Je to prosté. Jde o to, nenechat pravicové opozici a médiím, která ji podporují, velký prostor k útokům na vládu," uzavřel svůj komentář bývalý premier Jiří Paroubek.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, vasevec.cz, foto: ps)