Svátek má: Roman

Politika

Velikost textu:

Jiří Voskovec byl po válce v USA označený za předčasného antifašistu

Jiří Voskovec byl po válce v USA označený za předčasného antifašistu

Bezpečnostní analytik Jan Schneider na pozvání státem ani žádnou ambasadou nepodporovaného spolku Alternativy zdola besedoval na téma: Ekonomické aspekty 2. světové války. Posluchači se dozvěděli i proč byl Jiří Voskovec po válce v USA označený za "předčasného antifašistu".

Bezpečnostní analytik a publicista Jan Schneider
24. května 2019 - 08:36

"Málo se ví, že po celou dobu druhé světové války vlivné rodiny Američanů spoluvlastnily nebo přímo vlastnily firmy, které přímo na území Německem okupovaných zemí vyráběly zbraně a další vybavení pro německou armádu. Pak se nemůžeme divit, že se Američané ne a ne nemohli trefit do továrny Škoda v Plzni, kterou vybombardovali až deset dnů před příchodem Američanů do Plzně," řekl Schneider a důvod, proč tomu tak bylo?  Vědělo se, že celé Československo bude pod vlivem Sovětského svazu a tak pro Američany a jejich vlivné politiky byla Škodovka ztracena, ale v lednu, v únoru, v březnu a v dubnu 1945 ještě Američanům vydělávala peníze.

Američané spolupracovali s Němci i v době, kdy Němci válčili s Brity a je zřejmé, že k tomu Německo  používalo zbraně a munici z továren, které majetkově patřily vlivným rodinám v USA.

"Spolupráce neskončila ani, když  vstoupily Spojené státy americké do války s Německem a i když politikové o té  spolupráci věděli, nikdy ty informace nevyšly na veřejnost. Zdůvodněním bylo, že by to snížilo bojovou morálku branců, kteří narukovali do armády, aby proti Němcům bojovali," oznámil Schneider posluchačům.

"Není divu, že měl v roce 1947 Jiří Voskovec, když přicestoval po válce natrvalo do Ameriky, velké potíže, neboť u jeho jména v dokumentaci o něm byla poznámka, že byl předčasný antifašista! To byli všichni ti, kteří proti Hitlerovi vystupovali ještě předtím, než Američané Německu vyhlásili válku," vysvětlil publicista.

Jan Schneider hovořil ještě o dalších zajímavostech z druhé světové války, které vysvětlují i nedávné nebo současné dění ve světě.

Platí jedno pravidlo, které bylo doporučeno se jím řídit hned po druhé světové válce, kdy mnoho válečných německých zločinců mezi nimiž byli i ti, kteří financovali válečný průmysl, zmizelo v jižní Americe a ze Švýcarska k nim mířily finanční toky.


"Když se tím, že budeme sledovat toky peněz, budeme řídit i nyní, mnohé pochopíme, proč se tak a tak  děje. Odkud a kam směřují a ke komu přicházejí peníze, umožňují například pochybným neziskovým organizacím organizovat na školách výuku o mediální gramotnosti? Proč to Ministerstvo školství vůbec umožňuje?" položil řečnickou otázku Jan Schneider, který se nediví, že jej již nezvou do České televize a dalších médiích.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)