Svátek má: Věroslav

Politika

Velikost textu:

Jiří Zimola: Bojím se téhle budoucnosti, strašně se bojím...

Jiří Zimola: Bojím se téhle budoucnosti, strašně se bojím...

„Bojím se téhle budoucnosti, strašně se bojím...," napsal na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Jiří Zimola, když komentoval události, které se dějí za velkou louží. Co Jihočecha usilující o Změnu 2020 vyděsilo?

Bývalý hejtman Jiří Zimola na veletrhu v Brně v roce 2017
29. června 2020 - 08:30

„Smrt G.Floyda je odsouzeníhodný trestný čin. O tom není pochyb. Kam až ale zajde šílenství, které protesty po jeho zavraždění vyvolaly, je otázka, kterou by si rozumní lidé měli začít pokládat. Ničení soch, škrtání jmen, cenzura filmů, knih i hudby, dokonce vyhazovy z práce za jiný názor - opravdu je to to, s čím bychom měli souhlasit? " položil řečnickou otázku Jiří Zimola.


V jednání mnohých (jednotlivců, firem i veřejných institucí) vidím ostudný alibismus, se kterým se vezou na vlně současného trendu, aniž by domyslili, jaký to bude mít strašný následek. Bojím se téhle budoucnosti, strašně se bojím...," uzavřel svoji poznámku Jiří Zimola.

Zimolova poznámka zaujala i čtenáře, kteří ji komentovali
„Mě to začíná.připomínat Německo,ve třicátých letech minulého stoleti.A dál,  to nechci rozvádět," napsal jeden ze čtenářů.

„Systém, který zkolabuje jen díky smrti recidivisty, který po spáchání dalšího trestného činu, kladl odpor při zatčení a byl taktéž pozitivní na omamné látky a Covid, je zavrženíhodný systém a vzor špatného příkladu. Doufám že na USA nadále budeme pohlížet jako na úsměvný experiment, který se nepovedl - který se nechá vyhnít a zbytek světa se tak má šanci poučit. Případné opakování chyb, které USA udělali, bude od ted pro politiky na celém světě těžký zločin s velmi přísnými nepodmíněnými tresty ... ," napsal jiný čtenář.

„Můj syn žije v NYC a co se tam děje je naprosté zvěrstvo, to nemá vůbec nic společného s rasismem, lidé rabují, kradou, rozbíjí všechno co jim přijde pod ruku, ničí auta, obchody, hází kameny do okem domů, tomu se říká VANDALISMUS a každý normální Američan tohle vážně nechce. A nelze se donekonečna schovávat za to, že byl zabit několikrát soudně trestaný pan Floyd. To bylo hodně špatně, ti policisté budou ve vězení až do konce svého života, ale pokud se někdo chová jako hajzl, co jen využil situaci, tak patří do vězení, ať je jakkoliv barevný. To není žádná diskriminace menšin, to je obycejnej zákon," kontatovala jedna žena.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Jiřího Zimoly, foto: ps)