Svátek má: Kazimír

Politika

Velikost textu:

Kašparů: Dnešní intelektuálové připomínají komunistické kádrováky

Kašparů: Dnešní intelektuálové připomínají komunistické kádrováky

Jsem vesnický člověk, žiji mezi lidmi, kteří mají své obyčejné  starosti a někdy velké starosti a nemám čas filosofovat o takových  věcech, kvůli kterým intelektuálové nálepkují své spoluobčany, říká v rozhovoru pro Mladá fronta DNES Max Kašparů.

Max Kašparů
18. ledna 2020 - 11:06

„Vadí mi na nich třeba i to, že se sice pokládají za intelektuály, ale přitom s vámi nesoupeří myšlenkově, kdepak. Své názory prohlásí rovnou za jedinou pravdu, ostatní názory označí za dezinformace nebo fake news, oponenty zesměšní,“ charakterizuje chování dnešních intelektuálů Max Kašparů, profesor a šestinásobný doktor a dodává, „chraň mě toho Bůh, abych se považoval za intelektuála."

„Ti co se pokládají a prezentují za intelektuály nastavují pravidla tzv. korektnosti. Explicitně sice nepopírají svobodu slova, ale implicitně propagují náhubek politické korektnosti. Opravdu silně mi připomínají ony komunistické kádrováky,“ říká  Max Kašparů.


Jaroslav Maxmilián Kašparů, píšící pod jménem Max Kašparů, je český řeckokatolický kněz, psychiatr, pedagog, premonstrátský terciář, autor duchovní literatury a esperantista.

(rp,prvnizpravy.cz,Mladá fronta DNES,foto:arch.)