Svátek má: Drahoslava

Politika

Velikost textu:

Kdo je podle Petra Štěpánka Největší trouba a škůdce uplynulého týdne

Kdo je podle Petra Štěpánka Největší trouba a škůdce uplynulého týdne

Komentátor současného dění a hudebník Petr Štěpánek vyhlásil vítěze soutěže o největšího troubu a škůdce uplynulého týdne. Víte, kdo jím je?

Petr Štěpánek, komentátor současného dění
22. července 2019 - 08:20

"A vítězem soutěže o největšího troubu a škůdce uplynulého týdne se stává… chvilka napětí… ano, pražský pirátský primátor Hřib," konstatoval Petr Štěpánek.

"Fakt není nad to mistrovat z milionové Prahy půldruhamiliardovou Čínu, přiblble rozumovat o politice jedné Číny, rozuměj zpochybňovat ji, tu politiku, kterou – jen tak mimochodem – respektují USA, EU i Česká republika, chtít zcela amatérsky, neb zoufale nediplomaticky příslušný odstavec vyškrtnout z pražsko-šanghajské smlouvy o spolupráci, jejíž platnost stejně za rok končí, a pak se pokrytecky divit, že Číňanům se to nelíbí, a ve výsledku tím připravit o práci a peníze Pražskou filharmonii, které uražení Číňané zrušili turné, to fakt chce velký politický talent. Gratulace!" pokračoval v komentáři hudebník Štěpánek."Jojo, dobře vám tak, Pražáci! Co jste si zvolili, to máte," píše se dál v komentáři, který ještě nekončí.

"Jo, a abych nezapomněl. Když tak u nás na venkově pozorujeme, jak to v té Praze vedete, netrpělivě vyhlížíme zástupce pražské kavárenské kulturní fronty, kteří nám přijedou poradit, koho příště volit. Dozajista je přivítáme. Chlebem a solí. Bochníkem do hlavy, solí do očí," uzavřel glosu Petr Štěpánek na svém facebookovém profilu.

(ps, facebookový profil Petra Štěpánka, Prvnizpravy.cz, foto: ps)