Svátek má: Jáchym

Politika

Velikost textu:

Kdo sype písek mezi jemná soukolí mezinárodních vztahu Ruska a ČR?

Kdo sype písek mezi jemná soukolí mezinárodních vztahu Ruska a ČR?

Jsou zprávy, o kterých se neví, přestože jsou důležité. Třeba o tom, že Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo informaci z brífinku tiskové mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruska Zacharovové k prohlášení českého ministra Petříčka o perspektivách rusko-českých konzultací. 

Mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruska M. Zacharovová
15. září 2020 - 08:15

Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo následující informaci ...


Z brífinku tiskové mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruské federace M. Zacharovové k  prohlášení ministra zahraničních věcí České republiky Tomáše Petříčka o perspektivách rusko-českých konzultací

„Ministerstvo překvapilo nedávné prohlášení ministra zahraničních věcí České republiky T. Petříčka o tom, že česká strana hodlá podmínit přípravu a provedení plánovaných konzultací s Ruskem o aktuálních bilaterálních otázkách „stavem A. Navalného“.

Chtěla bych připomenout, že Praha již několik měsíců hovoří o svém zájmu zahájit konzultace s Moskvou (několikrát jsme se k tomu vyjádřili). Přitom podniká vůči Rusku kroky, které nijak nepřispívají k navázání zdravého a konstruktivního dialogu. Nyní české ministerstvo zahraničí začalo klást podmínky pro rozhovor s námi ať už jde o situaci v Bělorusku, nebo o situaci s ruským občanem. Co to všechno má společného s dvoustrannou součinností? Odpověď je jednoduchá: Nic.

Ze své strany potvrzujeme připravenost se co nejrychleji posadit k jednacímu stolu a projednat celý komplex problémů v našich bilaterálních záležitostech, které, zdůrazňuji, vytvořila česká strana.

Je politováníhodné, že se Praha snaží prezentovat svou vlastní nepřipravenost k otevřené a profesionální konverzaci jako údajnou neochotu Ruska „obnovit komunikaci“. Docela primitivní tah."Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Ruského velvyslanectví v Praze, foto: fc Ruské ambasády)