Svátek má: Drahoslava

Politika

Velikost textu:

Když je 21.srpen 1968 pámátným dnem, proč není i 15. březen 1939?

Když je 21.srpen 1968 pámátným dnem, proč není i 15. březen 1939?

Pokud má být 21. srpen významným dnem, totiž vzpomínkou na oběti srpnové okupace, proč není významným dnem kupříkladu také 15. březen, coby připomínka obětí německé okupace, jichž bylo mnohem mnohem mnohem víc?" zeptal se Petr Štěpánek na svém profilu na facebooku.

Petr Štěpánek, komentátor současného dění
25. října 2019 - 08:20

Hm. Tak nám poslanci odhlasovali, že 21. srpen bude významným dnem. Zřejmě dospěli k závěru, že Cimrman se svým historickým triptychem velkých živých pláten Bitva u Lipan, Bitva na Bílé hoře a Sedláci u Chlumce, uváděným pod souhrnným názvem Naše slavné prohry, příliš šetřil, a proto se jej rozhodli rozšířit na kvadriptych," konstatoval hudebník Petr Štěpánek na svém profilu na facebooku.

A teď vážně. Pokud má být 21. srpen významným dnem, totiž vzpomínkou na oběti srpnové okupace, proč není významným dnem kupříkladu také 15. březen, coby připomínka obětí německé okupace, jichž bylo mnohem mnohem mnohem víc?" dodal Štěpánek.

Příspěvek sklidil stovky souhlasů a několik poznámek.


Komentář vyvolal mnoho dalších komentářů ...

Blbouni....," napsal jeden ze čtenářů.

Co se týká 21, srpna,vybavuji si jen začátek bitvy u Stalingradu," připomenul další čtenář, že ve stejném datu došlo i k zahájení významné bitvy.

"Tak to budeme za chvíli slavit i Mnichovskou dohodu společně se sudeťáky a KDU,"  míní další.

„Protože nás přece neokupovalo Německo ale Nacisticko a dost možná že nás nakonec nikdo neokupoval, ale je to všechno ruská hybridní propaganda," zavtipkoval na téma vylučování názvu země, které Česko v roce 1939 okupovalo.

Dovolím si odpovědět...15.3 nemůže býti nikterak příliš zmiňován, neboť současné postavení naší státnosti zohledňuje více stav po 16.3.1939, než po Postupimské dohodě (zase o nás bez nás). Možná se ale časem dočkáme (čekám to od našich dějeBISkařů), že začneme tento den slavit.... " uvdel další čtenář.

Petře, Tys zapomněl, že naše dějiny začínají v roce 1968? " upozornil Štěpánka jeho další přítel na facebooku.

Raději nebudu komentovat. Kam, že se to řítíme?" napsal další.

Německou kolonií jsme už dlouho," uvedl jiný čtenář. 

V letech 1938-1945 se v naší zemi naprosto NIC nestalo," uvedl další čtenář.

„Rusofobie je víc v módě, Němcům se podlézá...," vysvětlil jiný čtenář.

(ps, facebookový profil Petra Štěpánka, Prvnizpravy.cz, foto: ps)