Svátek má: Maxmilián|Maxim

Politika

Velikost textu:

Když jiné názory začneme označovat za desinformace, jsme blízko totalitě

Když jiné názory začneme označovat za desinformace, jsme blízko totalitě

"Já si myslím, že to není žádná veřejnoprávní televize. Tohle slovo vymysleli, aby jako zatemnili veřejnost a takové ty hlupáčky, něco jim nakukali, to je prostě státní televize," má jasno poslanec Václav Klaus mladší, který ve Sněmovně výstižně komentoval tamější dění.

Václav Klaus junior
3. února 2019 - 08:20

"Ve chvíli, kdy se jiné názory začnou označovat za desinformace, tak jsme velice blízko totalitě. Takže bych prosil všechny kolegy, aby to nedělali. Všichni tady zastupujeme nějaké voliče, máme různé názory, nechte to takto být!" řekl v diskusi k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pobytu cizinců na území České republiky, poslanec ODS Václav Klaus mladší.

"Já jsem to čistě pozoroval. Já jsem viděl řvát s brunátným výrazem některé poslance: ksindle, šmejde, lháři apod. a na to reagovala replika "pojď ven". Kdybychom byli v hospodě, tak to takto zcela normálně probíhá. Parlament bohužel je odrazem celé společnosti, takže zase nesvatouškujme příliš, protože s brunátným obličejem na někoho řvát šmejte nebo ksindle, je poměrně dost agresivní počin, kde osobám mužského pohlaví většinou naskáče adrenalin," komentoval dění ve Sněmovně poslanec ODS.


"Já bych se snažil možná trošku jako pedagog objasnit, o čem tady vedeme spor. Já jsem byl včera na pivu s jedním poslancem hnutí ANO. Ten mi vykládal takovou hezkou historku, tak já se vám o tom zmíním," poznamenal zase v jiný čas ve Sněmovně poslanec Václav Klaus junior.

"Já třeba poměrně často kritizuji pana premiéra a školskou politiku vlády. Dělám to tady při interpelacích uvnitř České republiky. Ale v životě bych to neudělal někde v zahraničí jako člen nějaké delegace, protože tam bych se choval jako jednotka dohromady reprezentující Českou republiku. A pan poslanec Peksa, poslanec Pirátů, toto nečinil a když mu tam kvůli tomu trošku říkali, ať to nedělá - vždyť jsi snad taky Čech, mu říkali, tak on odpověděl - já nejsem Čech, já jsem Evropan... No a o tom to tady je. Tady jsou nějací poslanci, kteří se primárně cítí Evropany, já je nechci jmenovat, aby tady nebylo 56 faktických poznámek, a pak jsou tady poslanci, kteří se primárně cítí Čechy zodpovědnými České republice, která je jenom součástí teď politického projektu Evropské unie. O tom se tady vede spor, o tom se tady hádáme," zmínil se poslanec Klaus a dodal poznámku, že se vše ve třetím čtení  rozhodne při hlasování.

Poslanec ODS se vyjádřil i k Výroční zprávě o činnosti České televize v roce 2016.

"Já jsem nováček ve Sněmovně a skutečně mě velice zaujalo, že máme 31. ledna 2019 a projednáváme zprávu za rok 2016. Mně z toho vychází, že Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, že to je stát ve státě. A někteří další nás tady vyzývají, ať tady k tomu nevystupujeme, protože jsme zlí, když jako něco říkáme," řekl poslanec Klaus.

"Teď přejdu k meritu věci. Já si myslím, že to není žádná veřejnoprávní televize. Tohle slovo vymysleli, aby jako zatemnili veřejnost a takové ty hlupáčky, něco jim nakukali, to je prostě státní televize. My tady určujeme koncesionářské poplatky, které každý musí platit, čili televize potřebuje nějakou veřejnou kontrolu, a při vší hrůze není větší veřejná kontrola nebo lepší, než jsou tady poslanci ze všech stran. Takže je zcela logické, že se o tom debatuje, někomu se to velice líbí, jak vysílají, někomu se to nelíbí a z toho vznikne nějaký výsledek. Ale neokřikujme se tady, když někdo vyjádří něco kritického, protože na to má svaté právo, protože to je naše úloha to nějakým způsobem tady zhodnotit," konstatoval Václav Klaus ve Sněmovně.

(ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: ps)