Svátek má: Maxmilián|Maxim

Politika

Velikost textu:

Kobza má jasno: Evropou nyní duje čerstvý vítr, přináší vlastenectví

Kobza má jasno: Evropou nyní duje čerstvý vítr, přináší vlastenectví

"Vážená kavárno! Smiřte se s tím, že doba, kdy jste byli jedinými samozvaně oprávněnými hlasateli té jediné a pravé pravdy a lásky, je prostě už pryč. Je to prostě tak! Nic jiného s tím totiž neuděláte!" napsal na svém facebookové profilu poslanec Jičí Kobza (SPD).

Poslanec Jiří Kobza
5. ledna 2019 - 08:12

"Holým faktem je, že lidi vám už po té spoustě lží prostě nevěří. Navíc doba nekonečných žranic a privatizačního mlaskání je už stejně pryč. Je prostě už sežráno i s kostmi, i když se s tímto faktem řada těch dříve bezostyšně mlaskajících nechce vyrovnat," konstatoval ve své poznámce, kterou  nazval Něco do nového roku: Domlaskáno! Jiří Kobza.

"Doba provázání „podnikatelů“ a politiků také už minula, Kubiceho zpráva byla odhalena jako lživá a tendenční. Evropou nyní duje čerstvý vítr, přináší vlastenectví, po 28 letech potlačovaného národního sebeuvědomění, přináší nový pocit zodpovědnosti za svět, ve kterém zanecháme svoje děti. Tento vítr důkladně provětrává zatuchlé klientelistické vazby a do parlamentů napříč Evropou přináší čerstvé lidi i myšlenky. Začněme tedy také konečně přemýšlet o tom, že je nejvyšší čas začít něco dělat pro tuto zemi, pro budoucnost našich dětí. První věcí je konečně prohlédnout a nenechat se zpitomět řečmi a tlakem těch, kteří žádné děti (a tím ani budoucnost, o kterou by se měli starat), nemají. Přestat věřit prázdným byť květnatým řečem o multikulturní vzkvétající Evropě (to by stejně bylo jako zvadlé hřbitovní kvítí). Použít selský rozum a respektovat zodpovědnost každého z nás za budoucnost," burcuje veřejnost Jiří Kobza.

"Jako další by měla na řešení logicky přijít otázka, jak znovu nabýt schopnosti uhájit a vybudovat naši zemi, abychom byli potravinově soběstační, a zase jsme vyráběli stroje, o které je ve světě zájem," je naspáno v Kobzově poznámce.

"Jde to, když se chce! Už to totiž naši předkové několikrát v minulosti dokázali. Dokážeme to také, je to jejich odkaz. Nebo jsme již tak prohnilí, že to nedokážeme? " uzavřel svůj komentář poslanec Jiří Kobza.Prvnizpravy.cz rovněž napsaly

(ps, facebookový profil Jiří Kobzy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)