Svátek má: Bohuslava

Politika

Velikost textu:

Konečná k likvidaci sochy Koněva slabochy a ubožáky z Prahy 6

Konečná k likvidaci sochy Koněva slabochy a ubožáky z Prahy 6

„Slaboši z Prahy 6 využili nouzového stavu, aby v tichosti zlikvidovali sochu osvoboditele Prahy - maršála Koněva. Čekala jsem od nich kdeco, ale takovou ubohost ne‼️" konstatovala europoslankyně Kateřina Konečná k události, která sklidila po několika hodinách od uveřejnění téměř 1500 komentářů.

Kateřina Konečná
4. dubna 2020 - 11:04

Poznámka Kateřiny Konečné k uklizení sochy maršála Koněva radními z Prahy 6 vzbudila obrovskou vlnu komentářů, kreré ne všechny s europoslankyní souhlasily ...


„Ubohost. Jako celoživotní nestraník tento čin odsuzuji. Kde byli předkové těchto řvounů v r. 1945 ? Ti moji bojovali nejen za svobodu Prahy , ale i naší republiky! Nebudu se zabývat událostmi, které se staly později. Praha úplně osvobozena nebyla ,na Mostě barikádníků, Letné i Stromovce zuřily kruté boje. Važme si všech, co bojovali za naši svobodu. Oni zapomenuti nebudou na rozdíl od sebestředných radních," napsal jeden čtenář."Že by bylo nejlépe namísto soch instalovat obelisky. A k nim umísťovat tabule s nápisem na počest komu tam ten, který obelisk stojí. A po volbách pak jenom ty cedule dle okamžité potřeby vyměnit. Rozhodně by to bylo levnější. A začít by se mohlo hned na Staromáku," napsal další čtenář.

„Je to takový bruselský čin. Svět bojuje o záchranu životů a v Praze odstraňují sochu nepohodlného generála. Pražané, vzpomeňte si, až nastane čas, co pro vás dělali vaši zastupitelé v nebezpečné době," upozornila na radní Prahy 6 další čtenářka.

„Vypsychlá rudá škeble mluví o ubohosti. To je zábavné," mínil jiný čtenář.

„My sedíme doma, nemůžeme do práce a v Praze dělníci...... Jo oni jsou od sebe 2 m. Aha!!!" komentoval nedodržování doporučovaných pravidel pohybu venku mezi osobami - konkrétně dělníků, kteří sochu odstranili, další čtenář.(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Kateřiny Konečné, foto:ps)