Svátek má: Valdemar

Politika

Velikost textu:

Konečně už někdo senátorovi Fischerovi řekl, že Číně nerozumí

Konečně už někdo senátorovi Fischerovi řekl, že Číně nerozumí

Senátor Pavel Fischer trvá na pozvání majitele skupiny PPF Petra Kellnera do horní komory. Na jednání zahraničního a bezpečnostního výboru by od něj chtěl osvětlit třeba smlouvu o spolupráci s firmou Huawei.

Vladimír Mlynář a Pavel Fischer v televizním studiu
11. dubna 2019 - 08:17

O co vlastně jde v pořadu Události, komentáře pohovořili senátor Fischer a zástupce PPF Vladimír Mlynář. 

Před softwarem a produkty čínské společnosti Huawei v prosinci 2018 varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Podle PPF senátor Fischer pouze rozehrává politické hry, do kterých se firma zapojit nechce.

Obě strany sporu senátor Pavel Fischer a zástupce PPF Vladimír Mlynář v Událostech, komentářích vysvětlovaly o co jde  .

Na otázku ... Jste  ohrožením české národní bezpečnosti? se Mlynář zeptal: "To říká kdo?"

Mlynář úvodem připomenul, že se s Fischerem znají dvacet let. Před jeho kandidováním na prezidenta se spolu sešli a hovořili spolu a nedohodli se pouze o Číně.


"Poslal jsem mu nějaké knihy o Číně a tím to končilo," oznámil Mlynář.

"Nazval mě lobbistou a přitom nám sám nabízel své služby," dodal zástupce PPF.

"Nejde mu o věcnou debatu. Prohlásil se stínovým prezidentem," komentoval Mlynář  činnost senátora Fischera a dodal, že PPF neuzavřela s firmou Huawei smlouvu, ale memorandum. 

To, co zatím bylo vládou projednáno je, že mají být provedena Bezpečnostní opatření na snížení rizika.

"Pokud Evropa nebo Česko přijmou další opatření, tak je přijmeme," prohlásil Mlynář.

Když Fischer upozornil na to, že pozvání Petra Kellnera není nic vyjímečného, neboť do amerického  senátu běžně chodí ty největší firmy, tak se pohotově senátora moderátor Michal Kubala zeptal, zda-li chce u nás zavádět nové  tradice.  

"Proč by do Senátu chodil pan Kellner, když za jednání se státní správou jsem odpovědný já. Pan Kellner je akcionářem. Proč jsme jako soukromá firma zatahováni do politiky? Pan Fischer je senátor, který ty problémy zvedá," ptal se a konstatoval Mlynář, který si počínání senátora vysvětlil tak, že se často dívá na hollywoodské filmy.

"O těch věcech nic nevíte a ještě záměrně říkáte nepravdy," řekl Mlynář a dodal, že je připravený přijít do Senátu, pokud senátoři budou chtít jednat s někým z PPF.

Aby divák neměl pocit, že senátor Fischer, jemuž v pořadu očividně chyběly argumenty k dalšímu prosazování účasti Petra Kellnera na jednání v Senátu, skutečně ta fakta postrádal,  oznámil, že mluvčím čínské firmy v Česku je pan prezident.

(ps, ČT 24, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)