Svátek má: Viola

Politika

Velikost textu:

Kosovo je Srbsko .. hlásil pod sochou Svatého Václava Jaroslav Foldyna

Kosovo je Srbsko .. hlásil pod sochou Svatého Václava Jaroslav Foldyna

Trocha historie nikoho nezabije,  i když tahle možná někde může zabíjet. Jde totiž o Kosovo a Kosovo je Srbsko, jak zaznělo na shromáždění na Václavském náměstí přesně 11 let poté bylo Kosovo prohlášeno samostatným státem. Jedním z řečníků 17. února 2019 byl i poslanec Jaroslav Foldyna.

Jaroslav Foldyna pod sochou Sv. Václava v Praze
17. února 2019 - 18:42

"My Češi a Slováci se zde scházíme, potože nám to není jedno. Byli jsme první na ráně. Kdy se rozhodovalo u nás a bez nás. Bylo to v roce 1938, kdy nám ukradli patnáct procent území. Kdy Italové, Francouzi, Němci, Angličané, ti samí, co sousedí dnes v EU, rozhodli, že Československu seberou území, naše studenty a dají je Němcům,“ prohlásil úvodem svého projevu poslanec  Foldyna.

"Ani poté nenásledoval v Evropě klid. Naopak stejná věc se opakovala za několik desítek let znovu. Proto máme povinnost tady v centru Prahy přijít a připomenout: porušujete mezinárodní právo. Porušujete tradice a děláte velikou křivdu na malém národu a ta se nikdy, nikdy nemůže odpustit,“ řekl ve svém projevu  poslanec ČSSD.

"Kosovo bylo, je a bude Srbsko a nemůže to změnit žádný pamflet, který si někdo vymyslí, nemůžou to změnit uznavatelé z Berlína, Londýna, Paříže a dalších velkých velkoměst Evropy a celého světa ani z těch ze Spojených států. Ti všichni akorát lidem lžou. Vy sami jste to podepsali v rezoulci 12 44 OSN. Akorát měníte dohody a vše, co se vám hodí,“ burcoval dál poslanec z Ústeckého kraje.

"Je nás tu pár, ale víte, jak moc je štve ta fotka dnes tady z centra Prahy? Každý rok je štve, že jdeme a připomínáme lidem, že se porušuje mezinárodní právo. Trhá jim to žíly, že pár Čechů, Slováků a Srbů přichází do srdce Evropy říkat: stop porušování mezinárodního práva," domnívá  se  Foldyna.

Zapomíná se na to,  že Srbsko s námi má mnoho společného. Když T. G. Masaryk budoval náš stát, jezdil po světě se srbským pasem. Že se někteří politici otočili k tomu zády, to jsou jen oni, protože my jako národ jsme se nikdy neotočili. Klaním se vám,“ řekl na závěr svého projevu Jaroslav Foldyna a posluchačům  poděkoval za to, že přišli.


Prvnizpravy.cz rovněž napsaly ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)