Svátek má: Svatoslav

Politika

Velikost textu:

Kramerius zemřel v bídě. Snad to nečeká držitele Krameriovy ceny 2020

Kramerius zemřel v bídě. Snad to nečeká držitele Krameriovy ceny 2020

Mezi nositeli Krameriovy ceny 2020 za nezávislou žurnalistiku jsou mj. komentátor a sociolog Jan Keller, spisovatel Benjamin Kuras, komentátor Ivan Hoffman, přírodovědec Gustáv Murín, novinář Lubomír Huďo, komentár Ludovít Štefko a publicista Josef Hudas Urban.

Stanislav Novotný sleduje, jak Benjamín Kuras si čte, za co dostal Krameriovu cenu
1. července 2020 - 08:30

Na slavnostním předávání cen se v jednom ze sálu Tyršova domu v Praze v úterý 30. června 2020, kde slavnost probíhala,  mluvilo nejenom česky, ale i slovensky, neboť Krameriovy ceny jsou od samého začátku česko-slovenské. 

"Letos jsme se z podzemí Slovenského domu, kde se předchozí předávání konalo,  dostali na povrch," vysvětlil pro web Prvnizpravy.cz předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný proč došlo ke změně dějiště předávání Krameriových cen.

V porotě zasedli:
 • Tomáš Kňourek, místopředseda Rady Českého rozhlasu
 • Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes
 • Radomír Pekárek, šéfredaktor První zprávy.cz
 • Jaroslav Bašta, legendární komentár současného dění
 • Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií

Oceněni byli:

 • Jan Keller
 • Benjamin Kuras
 • Ivan Hoffman
 • Gustáv Murín
 • Lubomír Huďo
 • Ludovít Štefko
 • Josef Hudas Urban

Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...

„Jsme ti, kteří ruší kruhy," řekl mimo jiné úvodem předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný, aby později mimo jiné oznámil, že „Václav Matěj Kramerius zemřel zapomenut a v bídě. Snad jeho osud  nečeká držitele Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku," připomenul Novotný smutný fakt z životopisu významné osobností národního obrození. 
Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena na dálku za vynikající a dlouholetou analytickou publicistiku Janu Kellerovi, jehož komentáře můžete pravidelně číst v deníku Právo.


Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 za mimořádné celoživotní dílo v publicistice a v literatuře faktů byla udělena Benjamínovi Kurasovi, který napsal o tom všem 39 knih.


Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za dlouholetou vynikající komentátorskou tvorbu  Ivanovi Hoffmanovi.Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za investigativní publicistiku a literaturu faktů přírodovědci Gustávovi MurínoviKrameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za aktivní tvorbu v oblasti mediální kritiky  Ĺubomírovi HuďoviKrameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za aktuální publicistiku a literaturu faktů Ludovítovi Števkovi.Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 byla udělena za investigativní publicistiku a literaturu faktů Josefovi Habasovi Urbanovi.


Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku za rok 2020 formou poděkování byla udělena za poskytnutí uměleckého díla na dálku Jiřímu Mockovi, jehož dílo vidíte na diplomu vedle textu.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)