Svátek má: Nora

Politika

Velikost textu:

Měsíc "nanebevzetí Václava Havla“ coby součást jeho „kim-ir-senizace"

Měsíc "nanebevzetí Václava Havla“ coby součást jeho „kim-ir-senizace"

"Spíše náhodou jsem přepnul na ČT2, kde zrovna v rámci tradičního „měsíce nanebevzetí Václava Havla“ a coby součást jeho „kim-ir-senizace“, rozuměj budování jeho posmrtného kultu osobnosti, opakovali dokument Občan Havel," napsal na svém facebookovém profilu Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek povokuje tím, že komentuje současné dění
9. prosince 2018 - 05:34

"A znovu jsem si nad tou agitkou uvědomil, jak strašně moc, ale opravdu strašně moc špatný prezident to byl. Sebestředný, mstivý, zákeřný. A jeho rudolfinský projev, jímž odstartoval rozdělení české společnosti, byla největší polistopadová sviňárna," konstatuje komentátor současného dění a hudebník Petr Štěpánek, kterého tak ráda dehonestuje smečka publicistů v nedělních televizních publicistických pořadech. Rázem se strhla velká diskuse mezi přáteli Petra Štěpánka o tom, kdo měl být na přelomu osmdesátých a devadesátých let oním prezidentem Československa.

"Nikdo jinej v tu chvíli po ruce nebyl, nebrala bych to tak kách," upozornila jedna čtenářka.

"Ale byl. Dubček. Jenže ho podrazili a pak zabili.... Nebyl tak bezpáteřní jako Havel," píše jiný čtenář, kterému Petr Štěpánek vysvětlil ve svém komentáři svůj názor na další volby Václava Havla prezidentem.

"Blbost. Nikdo jiný možná nebyl v roce 1989 či 1990. Jeho zvolení v roce 1993 už byla chyba a to v roce 1998 dokonalý omyl," má jasno na události kolem prezidentských voleb v minulého století Petr Štěpánek.

(ps, facebookový profil Petra Štěpánka, Prvnizpravy.cz, foto: ps)