Svátek má: Oleg

Politika

Velikost textu:

Na kongresu ODS pro současnou vládu Fiala vymyslel husákovštinu

Na kongresu ODS pro současnou vládu Fiala vymyslel husákovštinu

„Kdo sledoval kandidátskou řeč opětně zvoleného předsedy ODS na stranickém kongresu, nemohl mu ujít nový termín , který první jmenovaný profesor politologie v zemi vymyslel pro prezentaci současné vlády,  kterou několikrát označil jako husákovštinu," okomentoval dění v ODS student politologie. 

Kachna a ještě k tomu na naděli
19. ledna 2020 - 08:25

Jak už tušíte náš student politologie si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři  právě té politologie a zejména ten první politolog v zemi nepovažovali za kolegu.

Proč se vám projev teprve čtvrtého předsedy ODS nelíbil?

„Petr Fiala si myslí, že bude premiérem, ale k tomu mu zatím podle průzkumů scházejí hlasy, které by zajistily ODS ve volbách vítězství. Tak postupně musí zdiskreditovávat ty politiky, kteří  v průzkumech zatím mají větší popularitu. Protože tím úhlavním nepřítelem je pro Petra Fialu Andrej Babiš, tak právě na něj lije kbelíky špíny. Prohlásit způsob komunikace hnutí ANO s veřejností za husákovštinu,  je nejenom zcela mimo mísu, ale i vzhledem ke Gustavovi Husákovi trapné."

Proč?

ODS od doby, kdy v této straně přestal být předsedou Václav Klaus a má za předsedy Moraváky nebo spíše Slezany, je taková, jaká je. Petra Fialu štve, že ještě není premiérem také proto, že po Klausovi další předsedové ODS Mirek Topolánek a Petr Nečas  těmi premiéry už byli. Jenže, vzpomenete si na něco dobrého, co Topolánkova vláda a Nečasova vláda se svými koaličními partnery učinila?"

Proč by Petr Fiala nemohl být premiérem?

Fialova ODS není jednotná a to, že pan profesor dostal na kongresu jako předseda strany velkou podporu, není nic vypovídajícího. Tu podporu už měl i Petr Nečas a před ním i Topolánek. Sledujte však současnou personální politiku  ODS, kdy    se na jedné straně modrá strana zbavila v posledních volbách s preferenčními hlasy nejlepšího v ODS Václava Klause mladšího za výroky, které jsou dětskými říkačkami proti tomu, co plodí nyní starosta z Řeporyjí. Zatím bohužel nikoho  z ODS nenapadlo Novotného za jeho výstupy na veřejnosti  vyloučit ze svých řad. Že by třeba starostův výklad  průběhu konce druhé světové války v Praze neodváděl tradiční voliče ODS do hejna příznivců jiných stran ve stejných nebo dokonce ve větších  počtech, než se přičítalo Václavovi Klausovi juniorovi za jeho názory?"Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)