Svátek má: Hana

Politika

Velikost textu:

Na náměstích o Benešovou nejde,nýbrž o svržení Babiše,Zemana

Na náměstích o Benešovou nejde,nýbrž o svržení Babiše,Zemana

Glosátor a komentátor současného dění Petr Štěpánek napsal jeden z možných alternativních scénářů v české politice. Vyjde Štěpánkova předpověď s Andrejem Babišem, který nebude už premiérem?

Petr Štěpánek, komentátor současného dění
31. května 2019 - 08:18

"V politice uspějete, když máte fantazii a když občas uděláte tah, který nikdo či alespoň málokdo očekává. Přičemž fantazie a kreativita Andreje Babiše a lidí okolo něho je v posledních letech o dost větší než u jeho politických soupeřů. Ti nyní namísto toho, aby dělali politiku a nabízeli lepší alternativu, což vlastně není či by nemělo být vzhledem k Babišovu problematickému, zoufale levotočivému vládnutí a oklešťování nejrůznějších svobod něco zas tak složitého, dál a dál sázejí na pouhý antibabišismus a jejich největším výkonem je účast na pochybných demonstracích. Proč pochybných? Protože nejde o Benešovou, nýbrž o svržení Babiše, potažmo Zemana, k čemuž ovšem v normálních zemích slouží volby, nikoli zpovykané demonstrace," napsal na svém facebookovém profilu komentátor současného dění Petr Štěpánek.

"Opozice to hraje na Babišův střet zájmů a trestní stíhání za Čapák, což má Babiše odstranit z premiérského postu. Jenže premiérskou sesli si už oligarcha ozkoušel a možná už také dostatečně užil, takže se třeba může stát, že opět zapojí fantazii a udělá neočekávaný krok. Ne, neodejde z politiky, ale ustoupí do pozadí a bude pro změnu obyčejným, leč nejvlivnějším poslancem. Jako třeba Kaczyňski v Polsku. Zároveň se tím vyhne veškerým debatám o střetu zájmů i výtkám, že trestně stíhaná osoba stojí v čele vlády. A s Havlíčkem, Schillerovou či někým jiným v čele vlády může klidně znovu vyhrát volby a ještě si k tomu ze svěřenských fondů vyzvedne zpátky celý Agrofert. Jo, a taky třeba začne pošilhávat po Hradu," vidí budoucnost Andreje Babiše Petr Štěpánek.

"A celá bezfantazijní opozice bude namydlená," uzavřel svůj komentář Petr Štěpánek.

"Dobré. Demoblok nenabízí lepší alternativu. Štěkání Fialy... tato vláda nemá žádnou vizi je směsné. On má nějakou vizi? Demonstracemi Andymu dělají kampaň. Lidé ho volí z důvodu, že dělá pořádek," mimo jiné míní jeden ze čtenářů profilu Petra Štěpánka.

Glosátor Štěpánek se ostatně v týdnu vyjádřil podobně ještě k demonstracím, o kterých se domnívá, že Babišovi spíše pomáhají.

(ps, facebookový profil Petra Štěpánka, Prvnizpravy.cz, foto: ps)