Svátek má: Státní svátek

Politika

Velikost textu:

Na Sudetoněmeckém srazu bylo podle Hermana 10 % lidí z Česka

Na Sudetoněmeckém srazu bylo podle Hermana 10 % lidí z Česka

O vyslání českého velvyslance na Sudetoněmecký sjezd  už víte a jeho projev rovněž znáte, ale kdo všechno ještě byl na setkání s Němci, kteří se sdružují ve spolku požadující stále zrušení Dekretů pana prezidenta Edvarda Beneše. Na sjezdu nebyli jen lidovci, ale rovněž členové ČSSD, TOP 09 a dalších stran.

Daniel Herman
27. července 2019 - 08:30

"Tohle stojí za pozornost," napsal do redakce jeden čtenář a připojil odkaz na čtyřminutovou reportáž TV Černá kukla.

"Zda je autor reportáže příznivec německého spolku, který usiluje prokazatelně o zvrat  alespoň v učebnicích dějipisu o výsledcích  druhé světové války, aby mládež neměla jasno,  kdo válku vyprovokoval a kdo byl obětí této války, není podstatné. Důležité je, že z členek ČSSD na kameru  mává i  bývalá ministryně Marksová, která  potvrzuje, že je tam rovněž na srazu její spolustraník, bývalý europoslanec Rouček. Ze Sobotkovy  vlády tam Marksová nebyla sama, ale poblíž v tzv. českém koutku řečnilí i bývalí ministři Bělobrádek a Herman," komentoval video čtenář, který nám odkaz na něj poslal.

Na videu třeba bývalý ministr kultury ve svém projevu na kameru pohovořil o tom, co pro něho sjezd coby setkání přátel, ale i spolužáků znamená a jak je důležitý. Herman mimo jiné také prohlásil, že je tam 10 % účastníků z Česka.(ps, TV Černa kukla, Prvnizpravy.cz, foto: z TV reportáže)